Житлові субсидії: останні зміни у порядку надання

50f69bbeaf4c316098eabbd8a56bef4e_XL

Для посилення адресності уряд змінив окремі положення порядку надання житлових субсидій. 

Для посилення адресності уряд змінив окремі положення порядку надання житлових субсидій.

Про це під час брифінгу розповів начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог ЛОДА Василь Гельбич.

Відтак, з 18 листопада 2021 року право на отримання субсидії мають особи у наступних випадках:

  • якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менш як чотири мінімальні заробітні плати (у 2021 році - 24 тис. грн), яким менше ніж 5 років;
  • якщо відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);
  • у разі придбання житла коштами, виділених з державного чи місцевого бюджету.

Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться:

  • житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено заповіт; 
  • мотоцикли, вартість яких на дату набуття права власності не перевищує чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, з якого призначається субсидія, самостійно зібрані транспортні засоби, транспортні засоби.

Також збільшений загальний розмір простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (680 грн) (крім заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов).

Станом на 19 листопада в області житлову субсидію одержують 128 734 домогосподарств. При цьому прогнозна кількість одержувачів в області за попередніми розрахунками в опалювальний період становитиме близько 135 тисяч домогосподарств.

Василь Гельбич навів ще кілька ситуацій, коли мешканці, яким не повинна призначатися суьсидія, все ж можуть її отримати.

«Якщо нове помешкання було куплено впродовж півроку після того як заявник продав те, в якому він проживав. Якщо в членів смії є депозит або депозити які сумарно перевищують суму в 100 тисяч гривень, то субсилдія не призначається. Але сума депозиту вразховуєится станом на 1 місяцяколи подається заява. Тому можна зняти частину коштів і наступнонго місяця подати заявку на субсидію.Ще є поширена проблема на Львівщині – коли члени сім’ї не проживають за місцем реєстрації. Субсидія в такому випадку теж може бути призначена і навіть без врахування майнового стану доходів таких членів сім’ї. Треба подати акт обстеження, довідку про фактичну кількість проживаючих в цій сімї осіб», - пояснив начальник відділу.

Прийом документів для призначення житлових субсидій проводиться на рівні:

  • відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  • уповноважених осіб старостинських округів;
  • посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  • управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій та міст обласного значення.

Документи на призначення субсидії також можливо подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням або шляхом подання необхідних документів поштою на адресу управління соціального захисту населення (бланки заяв - https://www.msp.gov.ua/news/16214.html).

Впродовж жовтня органами соціального захисту населення області всім одержувачам автоматично перерахували житлові субсидії на опалювальний період без їх звернення.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: