Кабмін схвалив проєкт бюджету-2022 до другого читання

гроші67

Кабінет Міністрів на засіданні схвалив проєкт закону №6000 «Про Державний бюджет України на 2022 рік», підготовлений до другого читання.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його словами, відповідний проєкт буде невідкладно подано до парламенту разом із порівняльною таблицею щодо урахування бюджетних висновків ВР з вмотивованими поясненнями щодо неврахованих положень цих висновків, а також із порівняльною таблицею і поясненнями щодо відмінностей положень і показників такого проєкту закону в порівнянні з редакцією, що подавалася урядом до розгляду в першому читанні.

Нагадаємо, Верховна Рада 2 листопада 2021 року ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

Як оцінюють проєкт держбюджету на 2022 рік, ІА Дивись.info запитала у фахівців.

«Всі основні показники можна знайти на профільних сайтах, на них зациклюватись не будемо. Прийняття бюджету проходило тяжко. Загалом депутати подали 3320 правок. Серед нинішнього складу парламенту лише 81 депутат мають економічну освіту, і я щиро сподіваюсь, що саме вони писали ці правки. Половину з них затвердили, а щоб розглянути всі, у парламенту пішло 2 повні тижні. В основному зміни стосувались збалансування видатків: у якогось відомства відняли, якомусь додали», - каже нам Роман Бабіцький, голова ради з питань іноземних інвестицій та економічного розвитку України.

І наводить кілька показників:

  • 3,3 млрд грн: заберуть у Мінінфраструктури, переведуть на безпеку дорожнього руху;
  • 2,7 млрд грн: заберуть у Мінекономіки та перекинуть на інвестпроєкти;
  • 6 млрд грн: забрали з «депутатського фонду» регіонального розвитку та передали на соціально-економічну субвенцію.

«Чим цей бюджет тішить, так це певною стабільністю та позитивними показниками. Він зменшує дефіцит, збільшує макроекономічні показники та загалом є логічним продовженням бюджетної декларації 2022-2024 року, першим кроком до її втілення у реальне життя», - пояснює експерт.

Роман Бабіцький додає, що «питання щодо його реалістичної досі відкритим».

«Так, банківські гіганти прогнозують нам стабільний розвиток, НБУ готовий своїми резервами покривати нестабільність валютного ринку, а ціни на сировину не будуть падати ще протягом наступного року так точно. В той же час над Україною висить загроза економічної кризи та блекауту, яку в уряді планомірно ігнорують. До того ж активізувалась загроза ескалації війни з боку Росії, яка вже може спокійно виводити газові потужності через Північний потік-2», - зазначає він.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: