дивись.info

У Тартакові тривають археологічні дослідження палацу XIX століття (фото)

У Тартакові тривають археологічні дослідження палацу XIX століття (фото)

Вже третій тиждень тривають археологічні дослідження у Тартакові, йдеться про територію палацу кінця ХІХ ст.

Паралельно працює команда архітекторів, конструкторів та геодезистів, які розробляють комплексний проєкт реставрації пам’ятки, повідомляє археолог, в. о. директора у Історико-культурний заповідник «Древній Звенигород» Наталя Войцещук.

Перед початком робіт основним завдання археологів було з’ясувати, які культурні нашарування залягають під фундаментами існуючого палацу.

Тартаківський палац кін. 19 століття стоїть в засипі оборонного рову давнього замку 17-18 століть. Ми виявили залишки цегляного муру шириною 2.5 м, а також археологічний матеріал (фрагменти горщиків, скляних виробів, ф-т люльки і т. д.) цього часу.

«Але і це ще не все! Минулого тижня, зафіксували рештки ще давнішого замку, точніше оборонний рів, що попередньо датується 16 століттям (за археологічними матеріалами що були виявленні)», — йдеться у повідомленні.

Сьогодні можна говорити про три етапи забудови цієї ділянки:

  • Перший – 16 ст. – існування замку з оборонним муром та ровом;
  • Другий – 17-18 ст. – існування замку-резиденції в Тартакові;
  • Третій – кін. 19 ст. – існування Тартаківського палацу та парку, руїни якого дійшли до нашого часу.

«Оскільки перші письмові згадки про Тартаків датуються ще початком 15 століття, сподіваємось, що подальші археологічні дослідження ще дадуть багато нового матеріалу. Нинішні ж результати дуже важливі для проєкту реставрації, який зараз розробляють», — написала Войцещук.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.