Зеленський анонсував економічний паспорт українця

зеленський 1
Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський пропонує спрямувати кошти від використання українських надр на освіту дітей.

Про це він заявив під час послання до Ради 1 грудня.

«Кошти за використання українських надр будуть накопичуватися на особистих рахунках дітей громадян України», — сказав він.

Він повідомив, що це кошти від прийнятого законопроєкту 5600. «До 10 грудня я вношу законопроєкт про економічний паспорт українця», — цитує президента РБК-Україна.

За його словами, після досягнення повноліття діти зможуть використовувати ці гроші для отримання освіти в Україні.

Влада очікує, що діти, які матимуть економічний паспорт та отримуватимуть на спецрахунки кошти від рентних платежів, на момент досягнення повноліття матимуть по $10 тисяч доларів, сказав у коментарі в кулуарах парламенту голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише НВ.

«Я не виключаю, що ми будемо надавати таку можливість дітям, які народжені з 2019 року», — відзначив він.

За словами Гетманцева, програма передбачає створення спеціальних рахунків у Фонді майбутніх поколінь, які будуть поповнюватися щомісяця. Після досягнення повноліття ці кошти можна буде використати.

«В нас народжується близько 300 тисяч дітей на рік. Є певні відрахування від ренти. Я не виключаю, що відрахування будуть не тільки від ренти, а й від інших платежів. Наприклад, від приватизації, імпортного ПДВ. Поки що ми говоримо тільки про ренту. Рента розподіляється між тими дітьми, які народилися і мають економічний паспорт українця. Якщо ця сума є меншою за встановлену законопроектом, то різниця дотується за рахунок держави. Ми розраховуємо на те, що по досягненню повноліття дитина повинна мати близько 10 тисяч доларів в еквіваленті. Безперечно, в гривні з урахуванням інфляції», — пояснив нардеп.

Нагадаємо, Верховна Рада 30 листопада прийняла закон про збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету. Документ 5600 стосується як підприємств, так громадян України.

В ході розгляду законопроєкту з документа була виключена поправка № 97 про формулу розрахунку ставок ренти на руду. Поправку виключили за пропозицією народного депутата Давида Арахамії, який заявив, що «нинішні світові ціни не відповідають очікуванням, які були на початковому етапі».

Також внесли зміни до системи оподаткування сільгоспвиробників і фермерів, операцій з продажу нерухомості, екологічного податку та акцизного податку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: