дивись.info

Голова Ради НБУ назвав причини ослаблення гривні

Голова Ради НБУ назвав причини ослаблення гривні

Стійке переважання попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків над її пропозицією на міжбанківському ринку призвело до того, що обмінний курс гривні продовжив послаблюватися. За плинний тиждень девальвація склала близько 1%.

Про це повідомив голова Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин у ФБ.

«В умовах одночасного збільшення попиту на іноземну валюту та скорочення її пропозиції, що визначало суттєве переважання попиту на іноземну валюту як на умовах спот, так і форвард, НБУ здійснював валютні інтервенції з продажу іноземної валюти, обсяг яких минулого тижня становив 630 млн доларів», – зазначив він.

За його даними, загалом чиста купівля іноземної валюти Національним банком у листопаді становила близько 385 млн доларів, з початку року – 2,6 млрд доларів.

На готівковому сегменті валютного ринку чистий попит на іноземну валюту з боку фізичних осіб у листопаді зріс до 273 млн доларів, а з урахуванням безготівкових валютних операцій фізичних осіб до 345 млн доларів.

«Відповідна динаміка попиту на іноземну валюту з боку клієнтів посилює тиск на валютну позицію банків», – додав Данилишин.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.