Обрання нового канцлера в Німеччині, або Як це вплине на Україну

265246887_3053884731519371_8851082537488515070_n
Новим канцлером Німеччини став Олаф Шольц

Після обрання нового канцлера Німеччини, залишається багато питань щодо того, як це вплине на Україну.

Хоч Олаф Шольц поки зробив мало заяв, представники його партії пропонували поетапно скасовувати санкції проти Росії, а також політсила підтримує «Північний потік-2», називаючи його винятково економічним проєктом.

Сам же канцлер запевняє, що Україна залишиться країною-транзитером газу, а зловживання Росією «Північним потоком-2» матиме негативні наслідки для цього газогону.

Що чекає на Україну, з'ясовувала ІА Дивись.info.

Після обрання Шольц заявив, що він стежить за ситуацією з Україною, яка напружено розгортається на тлі стягування до українських кордонів військових сил Росії. Також новий канцлер аналізує заяви Москви щодо Києва, передав «Голос Америки» восьмого грудня.

«У контексті обрання нової влади в Німеччині слід говорити не про особистість Олафа Шольца, а про нову провладну коаліцію, яка сформувала новий уряд Німеччини. Політична система Німеччини працює не так, як в Україні. На відміну від наших реалій, Німеччина – парламентська республіка, і канцлер, який очолює виконавчу владу, повністю залежить від Бундестагу – німецького парламенту. Тому перше питання, яке вирішують у новообраному парламенті – не кадрове, як в Україні, а програмне. Партії, які вирішують сформувати коаліцію, спершу узгоджують коаліційну угоду, а вже потім ділять портфелі», – говорить Дмитро Сінченко, журналіст та голова Асоціації політичних наук.

Він вважає, що в межах цього для України це позитивний аспект.

«Для України ми маємо дуже гарні новини — нову провладну коаліцію сформували три партії: соціал-демократи, ліберали і зелені. При цьому сфера зовнішньої політики дісталась партії, яка має найбільш проукраїнську і найбільш антиросійську позицію в Німеччині — зеленим. Отже, Україна може сподіватись на значно серйознішу підтримку від Німеччини і в питанні євроатлантичної інтеграції, і в питанні війни з Росією, і в питанні «Північного потоку-2», – пояснює експерт.

Коаліційна угода передбачає продовження підтримки України в ключових питаннях, оскільки проведення економічних реформ, екологічній модернізації, захисті територіальної цілісності, зазначає експерт-міжнародник, доктор історичних наук Андрій Мартинов.

Втім, говорить, що Україні не варто розслаблятися в очікуванні. Слід, каже Андрій Мартинов, самостійно ініціювати спільні українсько-німецькі проєкти.

«Для обох сторін у пріоритеті наполегливо їх реалізовувати», - вважає він.

Тим часом президент України Володимир Зеленський привітав новообраного канцлера Німеччини та висловив сподівання щодо майбутньої співпраці.

«Готовий спільно працювати над відновленням територіальної цілісності, розвитком енергетичного співробітництва та над рухом України в НАТО. Розраховую на конструктивний діалог та очікую на нашу зустріч», - йдеться у твіті глави держави.

Тим часом Дмитро Сінченко прогнозує, що риторика німецького уряду щодо Росії і України найближчим часом змінюватиметься на краще для нашої країни.

«І тепер тільки від України залежить, чи зможемо ми цим у повній мірі скористатись», - пояснює наш співрозмовник.

У коаліційній угоді, укладеній соціал-демократами, вільними демократами та «зеленими» йдеться про те, що від РФ вимагатимуть повернути Україні Крим та припинити війну на Донбасі.

«Початок діяльності нової коаліції Німеччини дуже обнадіює, втім, слід пам'ятати, що майбутній канцлер Олаф Шольц є прибічником, а не противником «ПП-2», тому слід очікувати, що він торгуватиметься питаннями Криму та Донбасу з нами, аби ми дозволили запуск путінського газогону», - вважає політолог Назар Приходько.

Що відомо про нового канцлера Німеччини

Олафа Шольца затвердили на посаді канцлера Німеччини, яку до цього упродовж 16 років обіймала Ангела Меркель.

Олафу Шольцу 63 роки, родом він з Гамбурга: тут же він здобув юридичну освіту та певний час працював адвокатом. Німецький політик є членом Соціал-демократичної партії, а також віце-канцлером і міністром фінансів Німеччини.

Партійна кар'єра Олафа Шольца розпочалась з 1980-их років: тоді він обійняв посаду заступника глави міжнародної організації СДПН Jusos. 2001-го упродовж пів року політик був сенатором внутрішніх справ Гамбурга. З жовтня наступного року до березня 2004 року — генеральним секретарем СДП. А з листопада 2007-го до жовтня 2009 року обіймав посаду федерального міністра праці та соціальних питань Німеччини у першому уряді ексканцлерки Ангели Меркель.

2018 року Шольц став віце-канцлером Німеччини і міністром фінансів.

Ставлення до Росії

Політпартія Шольца прагне до тісніших зв'язків із РФ. Міжнародники вважають, що у питаннях санкцій ЄС проти Росії через агресію на Донбасі й анексію Криму Шольц продовжить дотримуватися тієї позиції, яка була у Берліна за часів Меркель. Однак попри особисту стриману позицію Шольца стосовно Москви, важливим фактором побудови відносин з Росією можуть бути і партнери за коаліцією.

Експерт Німецького товариства зовнішньої політики Штефан Майстер зазначає, що через те, що до коаліції увійшли «зелені», то політика щодо Росії не зміниться. Адже серед німецьких партій вони – найжорсткіші критики політики Кремля.

Мар’яна КОВАЛЕНКО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: