Україна скасовує обмеження на білоруський імпорт автомобілів

автомобілі
Фото з відкритих джерел.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі скасовує своє рішення від 16 квітня, згідно з яким імпорт з Білорусі моторних колісних засобів обкладався 35-відсотковим захисним митом.

Відповідне рішення опубліковане в газеті «Урядовий кур’єр» і, відповідно, набуло чинності.

Нагадаємо, це рішення не має відношення до політичних санкцій проти режиму Лукашенка. Воно було ухвалене за скаргою асоціації «УкрАвтоПром» і з самого початку викликало критику юристів.

У відповідь Мінськ оголосив про введення ліцензування українських товарів, до списку яких потрапили традиційні групи вітчизняного експорту: керамічна плитка, шпалери, радіатори, холодильники, папір, ДСП/ДВП, кондитерські вироби, соки і пиво. Вимоги ліцензування призвели до витіснення зазначених українських товарів з білоруського ринку.

За даними «Європейської правди», Мінськ гарантує скасування обмежень протягом тижня після скасування захисного мита на білоруські автомобілі.

Однак не виключено, що ця угода не призведе до поліпшень для українських експортерів. Одночасно в Мінську анонсували нові санкції, серед яких заборона на імпорт товарів з країн, що ввели санкції проти Білорусі. Втім, за словами співрозмовника видання, близького до уряду, Білорусь гарантує «розмежування політичних санкцій з торговими відносинами».

Це означає, що Мінськ гарантує скасування обмежень для українського експорту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: