«Експедиція громад»: як львівським ОТГ допомагають розвивати туристичний бізнес

IMG_6259-630x420
Фото Микити Печеника

На Львівщині з березня діє проєкт «Експедиція громад: фокус на туризм». Його мета  - допомогти ОТГ розкрити свій туристичний потенціал.

На Львівщині з березня діє проєкт «Експедиція громад: фокус на туризм». Його мета — допомогти ОТГ розкрити свій туристичний потенціал.

Як розповіли під час брифінгу представники облдержадміністрації та туристичного бізнесу, за цей час вдалось відвідати 18 громад і здійснити 11 поїздок туристичними об’єктами Львівщини.

Як розповів заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, учасниками проєкту стали туроператори, екскурсоводи, гіди-перекладачі, представники місцевого туристичного бізнесу (готельєри, ресторатори, фермери, локальні майстри тощо), працівники музеїв, які спільно з керівництвом Львівської облдержадміністрації долучились до експедицій.

«У зв’язку з реформою децентралізації громади, розширивши свої території, отримали також додаткові повноваження. Вони по-новому оцінили свої туристичні об’єкти, свій потенціал у цій галузі. Це дало можливість об’єднати представників туристичного бізнесу, які формують максимальний потік відвідувачів до туристичних об’єктів області з керівниками територіальних громад для ефективної подальшої комунікації», - зазначив він.

«Загалом від початку березня наші експедиції охопили 18 громад. Упродовж цього часу спільно з туристичними операторами та гідами ми їздили в громади та ознайомлювалися з туристичним бізнесом на місцях. Ми поспілкувались про те, що допоможе туроператорам організовувати комфортні маршрути. Деякі об’єкти уже увійшли до оновлених туристичних програм кількох турагентств та мають попит. Ми познайомили туристичний бізнес з привабливими місцинами Львівщини, показали жителям області цікаві туристичні об’єкти, які розташовані поблизу і про які багато хто почув вперше. Інформація стала корисною для тих, хто шукав місце для відпочинку на вікенд або ж прагнув відвідати одноденну екскурсію», – розповіла начальниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака.

До проєкту долучилися 57 представників туристичного бізнесу в громадах і понад 50 туроператорів, екскурсоводів та гідів-перекладачів. Експедиції в громади організовували щотижня або ж раз у два тижні. За підсумками, команда експедиторів зібрала інформацію, яка допоможе в наступному році вирішити проблемні питання галузі й тим самим збільшити потік туристів.

«Якщо раніше слово «туризм» асоціювалось в нас з певними історичними пам’ятками, то сьогодні все більше туристів хочуть оглянути саме сучасні об’єкти інфраструктури, а сама подорож неодмінно має бути комфортною. Нові й нові туристичні об’єкти почали з’являтись в програмах й путівниках туристичних операторів. Щорічно з приростом нових туристичних об’єктів потенціал Львівської області зростає. Якщо раніше нам доводилось шукати додаткові маршрути, які проходитимуть і за межі області, щоб зробити мандрівку цікавішою, то зараз Львівщина має достатньо туристично привабливих місць для повноцінної екскурсії», - розповів комерційний директор туристичного оператора «Tour U» Віктор Пермяков.

Туристичні оператори, які працюють на внутрішній або в’їзний туризм, уже включили до своїх турів «PARK3020», «Казкові поля», ранчо «Скарбова Гора» й «Гута Щирецька», у Бориславі – «Аптеку – музей Йогана Зега», й «Карпатську хату», туристично-відпочинковий комплекс «Липова долина», етнокомплекс «У дворі». Попереду внесення до турів цікавинок Національного природного парку «Бойківщина».

«У своїй роботі ми орієнтуємось на іноземних туристів, яких ми знайомимо з нашою прекрасною країною. Ми намагаємось показати Україну через культуру, традиції і я дякую за те, що в розробці наших потенційних туристичних маршрутів взяли участь люди, для яких ця місія також має неабияке значення. Проєкт «Експедиція громад: фокус на туризм» по-новому відкрив саме Львівський регіон. Відтепер іноземцям пропонують не лише на кілька днів завітати до Львова, а й провести тиждень (можливо навіть більше) мандрівкою Львівською областю, бо це дійсно достойний туристичних продукт», - розповів заступник директора туристичного оператора «Next Stop Ukraine» Кирило Козачук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: