Держава заборгувала теплопостачальним підприємствам Львова близько мільярда гривень

photo_sizeds

Львівська мерія має намір звертатися до центральних органів влади щодо заборгованості, яка виникла з боку держави перед теплопостачальним підприємствам Львова через різницю в тарифах.

Відповідне рішення сьогодні, 24 грудня, ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради.

«На сьогодні, в результаті незбалансованої політики центрального регулятора НКРЕКП, з 1 січня 2016 року до 1 червня 2021 року загальна різниця у тарифах по наших трьох найбільших комунальних підприємствах, тобто різниця між економічно обґрунтованим і фактично встановленим тарифом, складає близько 1 млрд грн.

Натомість, згідно з методикою, яку впровадив Кабінет Міністрів України, відшкодуванню фактично підлягає лише 352 млн грн для двох теплопостачальних підприємств. «Львівводоканал» взагалі не може отримати відшкодування, оскільки не має жодної заборгованості перед енергопостачальними організаціями.

Тому, прийнятим рішенням ми фактично декларуємо, що будемо і повинні звертатися до органів державної влади для отримання можливості повернення ще приблизно 600 млн грн, які виникли як різниця у тарифах», - доповів Олександр Одинець, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

«Всю різницю в тарифах має компенсовувати держава. Однак зараз, відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 977, обсяг заборгованості різниці в тарифах зменшується на суму трансфертів та фінансової допомоги з державного та місцевого бюджетів, які використовувалися на операційну діяльність цих підприємств. Тобто, якщо наші підприємства отримували кошти як поповнення статутних капіталів, то ці кошти вже не враховуються в компенсаторні виплати держави. Тобто станом на сьогодні з цього 1 млрд грн ми можемо отримати лише 352 млн грн. А це є неправильно.

Необхідно, щоб держава повернула всі кошти, бо це різниця в тарифах, яка склалася через державне управління. А місто просто змушене було через це дотувати ці підприємства, поповнюючи їхні статутні капітали, щоб вони не зупинилися, а виконували своє призначення – надавали відповідні послуги мешканцям – подавали тепло, гарячу воду, питну воду», - пояснила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

Відтак, згідно із ухваленим рішенням виконкому:

  1. Взяти до уваги, що повний обсяг заборгованості з різниці у тарифах на послуги, визначені у пункті 1 Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах (затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 977), яка виникла через невідповідність фактичної вартості послуг тарифам, які затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади / органами місцевого самоврядування, та залишилася непогашеною станом на 01 червня 2021 року, становить:

1.1. Перед ЛМКП «Львівтеплоенерго» у сумі 687 056 947,37 грн.

1.2. Перед ЛКП «Залізничнетеплоенерго» у сумі 101 528 628,93 грн.

1.3. Перед ЛМКП «Львівводоканал» у сумі 218 324 177,72 грн.

  1. Врахувати, що відповідно до умов договорів про організацію взаєморозрахунків, укладених в межах сум, що узгоджені утвореною Львівською обласною державною адміністрацією територіальною комісією з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, довідок органів Держаудитслужби, обсяг заборгованості з різниці у тарифах станом на 01 червня 2021 року складає:

2.1. Перед ЛМКП «Львівтеплоенерго» у сумі 296 670 521,79 грн.

2.2. Перед ЛКП «Залізничнетеплоенерго» у сумі 55 341 653,93 грн.

  1. Департаменту житлового господарства та інфраструктури підготувати проект звернення Львівського міського голови до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо відшкодування визначеної у пункті 1 цього рішення заборгованості з різниці в тарифах у повному обсязі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: