Хто ремонтує дороги на Львівщині, або Знову про «Велике будівництво»

IMG_8327-696x464
Фото з архіву редакції

Торік Служба автомобільних доріг у Львівській області провела 8 тендерів, сума яких становила понад 10 мільйонів, на поточний середній ремонт доріг загального користування.

Загальна сума усіх аукціонів по завершенню – більше 2 мільярдів 15 мільйонів гривень.

Про це відомо з даних сайту Prozorro.

Усі тендери були розподілені між двома компаніями – ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» та ТОВ «Автомагістраль-Південь». Інші учасників торгів не доходили навіть до етапу аукціону.

Отже, 3 лютого 2021 року Служба автомобільних доріг у Львівській області оголосила тендер на поточний середній ремонт понад 40 кілометрів дороги Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий з очікуваною вартістю – понад 162 мільйони 218 тисяч гривень.

На тендер зголосилися 4 компанії: Консорціум «Всеукраїнський дорожній консорціум», ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», Консорціум «За майбутнє» та ТОВ «Автомагістраль-Південь».

На торги надійшло 4 скарги від учасників: ТОВ «Дрог-Буд», Консорціуму «Всеукраїнський дорожній консорціум», ТОВ «Граніт-001» та Консорціум «Дорлідер». Здебільшого вони стосувалися тендерної документації чи порушень законодавства у сфері публічних закупівель. Однак усі були відхилені. Відтак, за тендер змагалися дві компанії – ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» та ТОВ «Автомагістраль-Південь». Переможцем оголосили «Онур» з пропозицією у понад 156 мільйонів гривень. Сума від ТОВ «Автомагістраль-Південь» була більшою на майже пів мільйона гривень.

22 лютого Служба автомобільних доріг Львівської області оголосила тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення (під’їзд до Львова км 0+000 – км 1+260). Вартість – понад 47 мільйонів 881 тисяча гривень.

На аукціоні зголосилися двоє учасників – ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» та ТОВ «Автомагістраль-Південь». Перемогу знову отримало ТОВ «Онур», запропонувавши виконати роботи за понад 46 мільйонів 686 тисяч гривень.

У грудні договір між Службою автомобільних доріг Львівської області та «Онур» було продовжено, через проблеми із фінансуванням проєкту.

Роботи передбачали холодне фрезерування асфальтобетонного покриття та влаштування вирівнюючого шару з а\б суміші.

14 травня було опубліковано тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-15 Мостиська – Самбір – Борислав. Замовник – Служба автомобільних доріг. Вартість закупівлі – понад 687 мільйонів 47 тисяч гривень.

На торгах знову зустрілися «Онур» та «Автомагістраль-Південь». Втретє поспіль переміг турецький підрядник. Його пропозиція виявилася лише на тисячу гривень дешевшою за пропозицію конкурента і становила 652 мільйони 999 тисяч гривень.

3 серпня на сайті Prozorro з’явився новий тендер від Служби автомобільних доріг на ремонт дороги державного значення Т-14-18 Нижанковичі - Самбір - Дрогобич - Стрий. Вартість закупівлі становила більше 363 мільйонів 261 тисячі гривень.

В аукціоні взяли участь ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» та ТОВ «Автомагістраль-Південь».

Компанія «Онур» запропонувала свої послуги на два мільйони дешевше та перемогла з остаточною пропозицією у понад 357 мільйонів гривень.

13 вересня Служба автодоріг оголосила тендер на коригування поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-08 Угринів – Хоробрів вартістю майже 100 мільйонів гривень.

На торгах зійшлися все ті ж ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» та ТОВ «Автомагістраль-Південь».

Цього разу переможцем стало ТОВ «Автомагістраль-Південь», запропонувавши на понад 150 тисяч гривень меншу суму. Остаточна пропозиція становила трохи більше 98 мільйонів гривень.

Того ж 13 вересня був оголошений найдорожчий тендер – на суму понад 700 мільйонів гривень – на ремонт дороги Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалига.

У тендері взяли участь 4 компанії: ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «ШБУ-77» та ÖZGÜN YAPI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ.

Через невідповідності у документації до аукціону було допущено лише перші дві компанії.

Тендер дістався ТОВ «Автомагістраль-Південь», запропонувавши виконати роботи за понад 673 мільйони гривень, що менше від пропозиції «Онур» на майже 2 мільйони.

17 грудня Служба автомобільних доріг Львівщини оголосила два тендери, які дісталися ТОВ «Автомагістраль-Південь», на додаткові роботи на дорозі Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква. Загальна сума торгів становила 30 з половиною мільйонів гривень.

Переможці під мікроскопом

З восьми тендерів п’ять дісталися ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», а три – ТОВ «Автомагістраль-Південь».

Ці дві компанії є лідерами ринку. Тільки 2021 року, згідно з даними YouControl, ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» отримало тендерів на майже 39,5 мільярда гривень, а ТОВ «Автомагістраль-Південь» – на понад 62 мільярди 560 мільйонів гривень.

«Онур Конструкціон Інтернешнл»

Компанія є одним з лідерів на ринку ремонту автомобільних робіт Львівщини. На ринок України вона зайшла у середині 2000-их, а перші по-справжньому великі контракти компанія «Онур» отримала під час підготовки до «Євро-2012».

Торік компанія виграла 36,6% тендерів та отримала 39810554852 мільярда гривень.

У 2020 році прибуток «Онур» становив 62 мільйони, а 2019 року – майже 2 мільйони гривень.

2021-го року ТОВ «Онур» фігурувало у 5 розслідуваннях та є одним з лідерів за кількістю судових справ, за останні три роки у них їх аж 73 та мають одне кримінальне провадження за статею 185 ККУ.

«Онур Конструкціон Інтернешнл» – дочірнє підприємство турецького будівельно-підрядного транспортно-торгово-промислового АТ «Онур Тааххют». Власниками фірми є Онур та Іхсан Ченінджевізи з Туреччини і львів’янин Олег Фаріон. Останній є двоюрідним братом Олени Кравс, яка 2018 року стала дружиною Емре Караахметоглу – генерального координатора «Онур Груп» в Україні. Частка Олега Фаріона становить приблизно 0,23%, або 5 тисяч гривень внеску до статутного капіталу, який загалом становить 2165870 гривень.

ТОВ «Автомагістраль-Південь»

ТОВ «Автомагістраль-Південь» було засноване 2006 року. Директор – Микола Тимофеєв, бенефіціари – Валерій Коротков та Олег Наливанний. За час свого існування компанія тричі міняла керівників. Статутний капітал – 40 тисяч гривень.

Натомість видання «Олігарх» називає справжнім власником компанії одеського бізнесмена Олександра Бойка, який раніше керував дорожньою компанією «Автомагісталь» – її працівником був нинішній бенефеціар «Автомагістраль-Південь» Валерій Коротков.

Також з компанією пов’язують скандального мера Одеси Геннадія Труханова і колишнього тестя російського олігарха Романа Абрамовича Олександра Жукова, який в Одесі контролює інвестиційну групу «Рост». Свого часу Жуков був замішаний у скандалі з незаконною торгівлею зброєю з України та Білорусі на Балканах.

За кількістю виграних тендерів компанія є одним із беззаперечних лідерів ринку. З 2006 року ТОВ «Автомагістраль-Південь» уклало угод на понад 124 мільярди гривень, 2021 року – на понад 62 мільярди гривень.

За три роки компанія фігурувала у 181 судовій справі та семи розслідуваннях ЗМІ.

У 2020 році компанія отримала понад 633 мільйони гривень прибутку, в той час як 2019 року майже удесятеро менше – лише 67 мільйонів.

Софія ДУДАР

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: