• USD: 35.70
  • EUR: 37.80

Валідатори для краси: у Львові видали лише трохи більше 10 тисяч пільгових транспортних карток

Валідатори для краси: у Львові видали лише трохи більше 10 тисяч пільгових транспортних карток

З 13 січня у Львові починає працювати електронний квиток.

Перший етап, який триватиме до березня, діятиме лише для пільговиків, що матимуть персоналізовану транспортну картку «Леокарт».

Втім станом на сьогодні такі картки мають лише трохи більше 10 тисяч пільговиків. Це при тому, що документи на виготовлення карток подали вже близько 100 тисяч осіб. А загалом пільговиків у міській громаді налічується понад 200 тисяч.

Такі низькі темпи видачі карток у мерії пояснюють епідемією коронавірусу та технічними проблемами.

«Ми цілий рік збирали у людей персональні дані через нашу систему. З грудня підрядник дав нам те програмне забезпечення, яке дозволяє друкувати картки. Всі ці дані треба було перевантажити з нашої системи в цю програму, кожен профіль обробити і пустити на друк. А потім ще треба було посортувати та активувати їх. Тільки після цього готові картки розводять у пункти видачі. Зараз у нас вже надруковано 50 тисяч карток, щодня ця цифра збільшується. Ми їх розвозимо у різні локації, де люди приходять і забирають», – пояснив директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк.

Видати всі «ЛеоКарти» тим пільговикам, які вже подали свої документи, планують до кінця лютого.

Про те, коли і куди людині потрібно прийти і забрати свою картку, її повідомляють через sms-повідомлення або телефонують. При цьому, як наголосив Микола Власюк, приходити за карткою потрібно за адресою вказаною в sms, навіть якщо документи подавалися в іншому місці.

Директор «Львівавтодору» додав, що пільгові картки видають незалежно від дати подачі документів, списки формують за алфавітом. Це допомагає виявити осіб, які видають себе за справжніх пільговиків. За словами Миколи Власюка, в цьому причина того, що пільговики, які подали документи більше як пів року тому, ще не отримавши своїх карток.

У мерії переконують, що зараз готові видавати щоденно до 5 тисяч пільгових карток. Наразі ж, до березня у транспорті поруч з картками діятимуть і посвідчення пільговиків. Після цього пільговий проїзд буде можливий лише за карткою.

Щодо решти пасажирів, то для них проїзд за карткою планують запровадити наприкінці I – на початку II кварталу. Точну дату у мерії наразі назвати не беруться.

Як запевнив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, до цього часу тарифи на проїзд у громадському транспорті мають залишитися незмінними.

«Нові тарифи, які 31 грудня затвердив виконком, почнуть діяти з моменту переходу на електронний квиток. У рішенні було сказано, що воно набирає чинності з 13 січня, але це станеться не швидше, ніж почнеться повний перехід на безготівкову оплату. Тому зараз залишаються ті тарифи, які є», – заявив Олег Забарило.

Придбати загальну, неперсоналізовану транспортну картку можна буде у спеціальних апаратах, які мають облаштують по всьому місту. Як розповів Олег Забарило, завершуються переговори з операторами, які облаштують близько 400 точок продажу транспортних карток. Такі картки можна буде поповнювати через окремий сайт або за допомогою спеціального мобільного додатку. Вартість самої картки – 60 гривень.

При цьому, придбати її за цю суму доведеться студентам, які мають право пільгового проїзду а також учням, для яких проїзд безкоштовний.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: