Сьогодні в Україні відзначають День пам'яті кіборгів

кіборги
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

16 січня в Україні відзначають День пам’яті "кіборгів" та усіх загиблих воїнів, які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року.

"Кіборгами" захисників Донецького аеропорту назвали самі проросійські бойовики. Тому що українські військовослужбовці та добровольці тримали оборону ДАПу в абсолютно нелюдських умовах, повідомляє 24 канал.

Всеукраїнський день пам'яті захисників Донецького аеропорту було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили цей стратегічний об'єкт.

Сьогодні вони є символом патріотизму та відданості незалежній Україні. Всі бійці, які захищали ДАП, отримали державні нагороди (деякі з них — посмертно).

Взяти ДАП під контроль бойовики та їхнє російське військове керівництво намагались від квітня 2014 року.

ДАП штурмували щодня по кілька разів. Першим не витримав бетон - 13 січня після кількох місяців обстрілів падає диспетчерська вежа. 21 січня бойовики підривають перекриття другого поверху, перетворивши бетонний каркас на руїни. Це сіро-сталеве поле трималося довше, ніж всі відомі оплоти Другої світової війни — 242 дні. Воно забрало життя 109 українських героїв. Втрати ворогів - вдесятеро більші, інформують у ТСН.

Коли термінал вже захопили терористи, наші бійці під проводом Максима Ридзанича із позивним “Адам” ще два дні тримають пожежну станцію. Хлопці тримаються, бо просто не було наказу відійти. Оборона аеропорту закінчується лише 23 січня, коли побратими виводять групу “Адама” з цієї позиції.

Після захоплення аеропорту українська оборона відсувається на 800 метрів - в село Піски. Але для масштабного наступу Росія обрала зовсім інший вектор - Дебальцеве.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що безстрашністю та незламністю захисники Донецького аеропорту показали всім, що боротися за свою землю треба до кінця.

Бої за ДАП

Про це президент написав у своєму Telegram-каналі.

"Дні пам’яті захисників Донецького аеропорту.
Дні «кіборгів», які вистояли, незважаючи ні на що.
Дні людей, чий дух міцніший, ніж перекриття терміналів ДАПу.

Своєю безстрашністю та незламністю вони показали всім нам, що боротися за свою землю потрібно до кінця.

Пам'ятаємо наших героїв!"

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: