• USD: 36.50
  • EUR: 38.90

Битва за мандати: чи вдасться УГП відкликати своїх депутатів з Львівської обласної ради

Битва за мандати: чи вдасться УГП відкликати своїх депутатів з Львівської обласної ради

Минулої суботи відбулась конференція Львівської обласної організації Української Галицької партії, під час якої делегати проголосували за відкликання п’яти із шести депутатів в обласній раді.

Участь в конференції взяли 30 делегатів, керівництво партії, а також представники Львівської обласної територіальної виборчої комісії. При цьому самі депутати, щодо яких відбувалось голосування, на конференції присутні не були.

Заслухавши голову Політради партії Ростислава Коваля, а також керівника контрольної комісії партії Ореста Друля, делегати конференції підтримали рішення про внесення пропозиції щодо відкликання за народною ініціативою депутатів Львівської облради, що обрані  від ЛОО УГП. Йдеться про Тараса Чолія, Івана Щурка, Марію Кульчицьку-Волчко, Юрія Фольварочного та Віталія Андрейка. Щодо депутатки Ірини Кравець, то питання про її відкликання не виносилось, оскільки вона співпрацює з Львівською обласною організацією партії. Підставами для відкликання депутатів, як було озвучено під час конференції, стали порушення передвиборчої програми партії, а саме: пункту «прозорість, законність, підзвітність».

За версією керівництва партії цей пункт було порушено, зокрема під час голосування за кандидатуру голови Львівської обласної ради та підписання Меморандуму про співпрацю та об’єднання політичних сил. Також серед претензій до депутатів – втрата зв’язку з партією та «завдання потенційних іміджевих втрат партії».

Самі депутати, щодо яких були прийняті рішення про відкликання, з ними не погоджуються і планують оскаржувати.

«Вважаю, що це не є юридично обґрунтовані рішення. Це радше політичне рішення, яке було в такий спосіб прийнято. Є закиди, а не факти. Щодо закидів, які пролунали на нашу адресу, ми будемо позиватися до суду, щоби довести, що вони не містять під собою підгрунтя. Ми є фракцією в УГП у Львівській обласній раді. Торік нас позбавили членства у партії. Тобто не ми виходили з партії, це був їхній крок. Ми є публічними, працюємо, звітуємо про свою роботу. Партія впродовж року нас не запрошувала до жодної комунікації. Просто є такі пункти в законі, які мають розпливчасте звучання, і їх намагаються застосувати», – каже депутат Тарас Чолій.

Водночас, на думку координатора спостереження за виборами у Львівській області громадянської мережі ОПОРА Тараса Радя, оскаржити рішення конференції буде непросто.

«Згідно із законом, конференція відбувається, відповідно до статуту організації. Наскільки я зрозумів, головною метою конференції було провести всі формальні упроцедури правильно, щоб не було зауважень в межах потенційного оскарження цього рішення в суді. У тому, що рішення буде позитивним, навіть не було сумніву, відтак вся увага буда зосереджена на дотриманні процедурних моментів. Голосів для прийняття рішення було подано достатньо. Потрібно було його підтримали 2/3 від усіх присутніх. Враховуючи, що було 30 делегатів із 41, то проголосувати мали щонайменше 20, тоді як за відкликання було подано 25-27 голосів, залежно від депутата», – пояснює Тарас Радь.

Далі ж рішення має приймати керівництво партії.

«У даному випадку далі вже будуть формальності. Обласна виборча комісія мала б серйозну роль, якби ініціаторами відкликання були виборці. Тут головну роль відіграє керівництво партії, а обласна ТВК – допоміжну. Тому я не бачу проблем з тим, що рішення конференції може бути заблоковане або поставлене під сумнів. Далі за процедурою, рішення конференції має бути передане вищому партійному керівництву, у цьому випадку це Політрада партії, яке теж має прийняти своє рішення. Очевидно, немає сумніву, яким буде це рішення. Далі воно буде передане в обласну ТВК, яка візьме його до відома. Формально, ТВК може шукати порушення процедури під час конференції, але, як мені видається, вона була дотримані. Не було жодної дискусії, але це не є жодне порушення, це хіба свідчить про ситуацію в партії», – додає експерт.

Оскільки рішення приймали по кожному депутату окремо, то й оскаржувати його має кожен за себе.

«Оскаржувати відкликання можна буде після того, як відповідне рішення прийме Політрада парті і передасть його у ТВК. Там повинні зачекати, коли мине термін для можливого оскарження у суді. Якщо його не буде, тоді автоматично приймається про заміщення відкликаних депутатів наступними з партійного списку на виборах», – каже Тарас Радь.

Якщо ж оскарження буде і суд винесе рішення на користь депутатів, то може розпочатися тривала судова тяганина.

«Наразі судова  практика щодо відкликання депутатів досить невелика, особливо там, де це ініціювали партії. І наразі ця практика не на користь депутатів. Іноді судді навіть знаходять приводи, щоб не брати такі справи до розгляду. Наскільки мені відомо, вже було кілька таких випадків. Тому особисто в мене є певний скепсис щодо того, чи вдасться депутатам відстояти свою позицію, хоча, можливо, на Львівщині буде створено прецедент. Якщо суд таки стане на бік депутатів, то партія зможе оскаржити це рішення в апеляційній інстанції. Якщо ж рішення буде протилежним, то його гптомість можуть оскаржити депутати. Тому можлива тривала судова тяганина. Звичайно, після програшу в усіх інстанціях, партія може ще раз відкликати депутатів, але це був би вже швидше «тролінг», адже результат буде відомий наперед», – підсумовує експерт.

Володимир ГАЛЕЧИК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: