В Україні зареєстрували ще один випадок поліомієліту

вакцинація2
фото ілюстративне

Поліієліт виявили у дитини із Закарпаття.

Як пише Укрінформ, про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Сьогодні ми отримали з європейської лабораторії в Гельсінкі лабораторне підтвердження ще одного випадку поліовірусу у дитини із Закарпатської області, яка тимчасово перебувала в Львівській області. Епідеміологічне розслідування буде продовжуватися, кожна область зараз застосовує максимальні заходи, щоб подолати цей спалах поліомієліту», - сказав Кузін.

Серед головних причин спалаху — низький рівень вакцинації від поліомієліту дітей до 6 років.

«На 1 листопада 73,3% дітей отримали щеплення проти поліомієліту в той час, як за рекомендаціями ВООЗ такий показник має сягати принаймні 95%», - сказав урядовець.

Кузін нагадав, що восени 2021 року у 20 дітей з Рівненської та Закарпатської областей було виявлено поліовірус. Тоді 17-місячна дитина отримала параліч кінцівки і після того лабораторних досліджень цей випадок підтверджений як поліомієліт.

За даними міністерства, один з 200 інфікованих вірусом поліомієліту отримує параліч на все життя. 5–10% тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: