Аероевакуація на Львівщині: більшість ушпиталених діток мали судоми

_1643805300_613x321_3_0_nw

Упродовж січня поліцейський гелікоптер здійснив 15 аеромедичних евакуацій на Львівщині.

Як розповіли у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, серед евакуйованих троє дітей дітей, двоє - чотирьох років та одна дев'ятирічна років. Найстаршому пацієнтові – більше 80-ти років.

«Більшість пацієнтів з ураженням центральної нервової системи. У діток – судомний синдром», - розповіли медики.

Нагадаємо, що проєкт аеромедичної евакуації пацієнтів до закладів охорони здоров’я відновили на Львівщині у жовтні минулого року. Так, у розпорядженні медиків Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф опинився сучасний Airbus Helicopters H-145.

Гелікоптер літає по всій Львівській області та поза її межами.

Медична комплектація повітряного судна є аналогічною комплектації реанімобіля класу «С». Тобто це така собі «реанімація у повітрі». Тут є все необхідне обладнання, зокрема кардіомонітор, дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легень, інфузомати, автоматичний пристрій непрямого масажу серця.

Аеромедична допомога є європейським стандартом надання екстреної медичної допомоги населенню і дозволяє врятувати більше людських життів.

Водночас у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф нагадують, що Служба Екстреної медичної допомоги входить до Програми медичних гарантій та є безоплатною для всіх.

Для виклику «швидкої» не потрібна ані декларація з сімейним лікарем, ані електронне скерування.

Зателефонувавши на 103, диспетчеру виклику необхідно надати чітку інформацію: назвати прізвище, вік, стать людини (якщо особа невідома, вказати стать і орієнтовний вік), максимально точно описати скарги та стан людини, не слід перебільшувати симптоми чи надавати неправдиву інформацію.

Перелік безоплатних послуг, на які може розраховувати пацієнт, викликаючи «швидку»:

  • Цілодобовий прийом звернень та консультування за телефоном 103. Зокрема щодо питань, пов’язаних із COVID-19;
  • Надання екстреної медичної допомоги;
  • Встановлення попереднього діагнозу;
  • Транспортування та медичний супровід пацієнтів, які потребують госпіталізації з місця події до закладів охорони здоров’я;
  • Медична допомога пацієнтам з підозрою або підтвердженим діагнозом гострої респіраторної хвороби COVID-19. Рекомендації щодо самоізоляції і комунікації з лікарем первинної ланки, у разі, якщо госпіталізація не потрібна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: