Інфляція в Європі оновила історичний максимум

630_360_1491045798-8876
Фото з відкритих джерел.

Інфляція у країнах єврозони у січні пришвидшилась до 5,1% у січні відносно цін торік – це найвищий показник за весь час спостереження.

Про це повідомляє Bloomberg, пише ЕП.

Крім того, що інфляція утримується далі на рекордному рівні, вона перевищила прогнози економістів, які сподівалися на уповільнення росту цін. У грудні інфляція єврозони становила 5% у річному вимірі.

Оновлена статистика створює додатковий тиск на Європейський центральний банк та підживлює очікування, що він може підвищити облікову ставку раніше, ніж очікувалося.

Фінансові ринки тепер допускають підвищення ставок ЄЦБ на 10 базисних пунктів раніше – у липні замість вересня цьогоріч.

Попри загальне пришвидшення інфляції на тлі дорогих енергоресурсів та логістичних проблем, у двох найбільших економіках зони ціни, навпаки, уповільнилися. Йдеться про Німеччину та Францію.

Базова інфляція, що не враховує волатильні статті кошику на кшталт їжі та енергоносіїв, становила 2,3% проти 2,6 минулого місяця.

Такі умови створюють поле для більш швидкого згортання антикризової програми викупу активів ЄЦБ, а також підштовхують до посилення монетарної політики слідом за Федрезервом США та Банком Англії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: