Росія зібрала на кордоні з Україною 70% необхідних для вторгнення військ

575df9e-gettyimages-1237582156
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

Росія має в своєму розпорядженні приблизно 70% бойової могутності, яка, на її думку, буде потрібна для повномасштабного вторгнення в Україну, і відправляє додаткові батальйонні тактичні групи до кордону.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише Reuters із посиланням на двох американських чиновників.

Співрозмовники агентства заявили, що за останні два тижні кількість батальйонних тактичних груп у прикордонному районі збільшилася з 60 до 83 станом на п'ятницю, і ще 14 перебувають у дорозі.

Щодо термінів вторгнення, то, за словами офіційних осіб, пік замерзання землі, як очікується, досягне 15 лютого, що дозволить російським військовим частинам механізований транзит бездоріжжям. Такі умови продовжаться до кінця березня.

Офіційні особи США не надали доказів, що підтверджують їх оцінку російських сил.

Вашингтон вважає, що Росія може обрати інші варіанти, окрім повномасштабного вторгнення, включаючи обмежене вторгнення, і не вірить, що президент Путін ухвалив остаточне рішення. Але вони сказали, що Путін створює силу, яка може реалізувати усі сценарії.

За словами офіційних осіб США, якщо Росія вторгнеться до Києва, столиця може впасти протягом кількох днів.

Як повідомляє Радіо Свобода, широкомасштабний наступ Росії, за оцінками США, може спричинити загибель до 50 тисяч людей серед цивільного населення.

У разі наступу Україна може втратити від 5 тисяч до 25 тисяч військовослужбовців. Окрім того, жертвами агресії можуть стати від 25 тисяч до 50 тисяч цивільних. Втрати Росії можуть скласти від 3 тисяч до 10 тисяч військових.

У результаті вторгнення Росії, сказав чиновник США, кілька мільйонів громадян України стануть біженцями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: