У Білорусі завели справу на мера Дніпра через прапор

Борис Філатов

У Білорусі завели кримінальну справу на мера Дніпра Бориса Філатова.

Його запідозрили в «розпалюванні національної ворожнечі» через заміну Державного Прапора Білорусі біля будівлі міськради на бчб-прапор, йдеться у пості Генеральної прокуратури Білорусі, повідомляє РБК.

«Встановлено, що підозрюваний, будучи посадовою особою, організував зняття національного символу Республіки Білорусь - Державного Прапора, розміщеного біля входу в будівлю міської ради, і заміну його на полотнище біло-червоно-білого кольору», - йдеться у повідомленні.

Даний інцидент в Мінську розцінили як «наругу над історичною і культурною реліквією» і «приниження національної честі і гідності білорусів».

У Білорусі завели справу на мера Дніпра через прапор - 2

Мер Дніпра Борис Філатов каже, що прапор не заборонений в Україні і його вивісили за рішенням містян, які мають на це право.

«Місцева молодь за бюджет участі встановила у мерії флагштоки з прапорами національних громад. Вона має право ці прапори міняти так, як їй заманеться», – написав він у Фейсбуку.

Біло-червоно-білий прапор - це офіційний прапор Білоруської Народної Республіки (1918-1919) і державний прапор Республіки Білорусь в 1991 - 1995 роках.

Даний прапор вважається національним, активно використовувався противниками режиму Олександра Лукашенка на масових акціях після президентських виборів у 2020 році. На сьогодні прирівняний владою до нацистської символіки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: