Зеленський у Мюнхені пригрозив відмовою від Будапештського меморандуму

2f4ac1e-gettyimages-1174967792
Фото: УП

Під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції президент Володимир Зеленський оголосив, що ініціює переговори учасників Будапештського меморандуму щодо надання Україні гарантій безпеки, а у разі, якщо переговори не відбудуться Київ поставить під сумнів рішення щодо відмови від ядерної зброї.

Про це повідомляє УП з посиланням на заяву Зеленського.

" За відмову від третього у світі ядерного потенціалу Україна отримала гарантії безпеки. Цієї зброї у нас немає, безпеки у нас немає також. Немає і частини території нашої держави, що за площею, до речі, більше ніж Швейцарія Нідерланди чи Бельгія. А головне, немає мільйонів наших громадян – громадян України.

Отже, дещо – є, є право! Право вимагати перейти від політики умиротворення до забезпечення гарантій безпеки і миру. З 2014 року Україна тричі намагалася скликати консультації держав-гарантів Будапештського меморандуму. Тричі і безуспішно. Сьогодні Україна зробить це вчетверте.

Я ініціюю проведення консультацій у рамках Будапештського меморандуму. Скликати їх доручено міністру закордонних справ, і якщо вони знову не відбудуться, або за їх результатами не буде гарантій безпеки для нашої держави, Україна матиме повне право вважати, що Будапештський меморандум не працює, і усі пакетні рішення 1994 року були поставлені під сумнів", - сказав Зеленський.

За інформацією Європейської правди, президент України вважає, що західні санкції не матимуть сенсу, якщо вони будуть застосовані вже після російського вторгнення.

Про це він заявив під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції, пише "Європейська правда".

"Якщо весь світ розуміє, що завтра висока імовірність ескалації з боку Росії, і якщо РФ не відводить війська, я вважаю, що ніхто нічого не хоче. Але сьогодні навіть питання превентивних публікацій про те, що станеться, якщо буде війна, навіть це питання не має підтримки. Тоді у мене виникає запитання: якщо зараз не можна говорити про те, що буде застосовано, то чи буде це застосовано, якщо війна буде", - сказав Зеленський.

Він розповів, що у нього була суперечки з одним із лідерів, який попереджав його про вторгнення, але виступав проти превентивних санкцій.

"Нам кажуть, що у вас є декілька днів і почнеться війна. Я кажу, ок, застосуйте сьогодні санкції. Мені кажуть, що ми застосовуємо санкції, якщо буде війна…Нам не потрібні ваші санкції після того, як буде бомбардування чи якщо у нас більше не буде кордонів, чи будуть окуповані частини нашої держави. Навіщо нам ці санкції", - сказав Зеленський.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: