На Золочівщині зафіксували три випадки сказу

сказ
фото ілюстративне

Від початку року у Золочівському районі зафіксували три випадки сказу тварин, а саме у місті Буськ, селі Балучин та селі Задвір’я.

Про це повідомляє департамент охорони здоров’я Львівської ОДА.

Сказ — це гостра контактна інфекційна хвороба, що входить в п’ятірку найнебезпечніших захворювань спільних для людини та тварини. Спричинюється нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком енцефаліту зі смертельним ураженням центральної нервової системи.

Людям вірус сказу зазвичай передається при укусі заражених тварин, при чому у 99% випадків джерело інфікування — собаки (іноді - лисиці, коти, хом'яки та інші тварини). Розвиток сказу у людини можна попередити введенням вакцини людям та вакцинацією тварин.

Всі, хто отримав травму, нанесену твариною з підозрою на сказ, мають право на безоплатну медичну допомогу. Сказ — це смертельна хвороба, однак правильна та своєчасна допомога дає 100% шанс врятуватися.

Як діяти, коли покусала тварина:

  • Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя.
  • Дезінфікуйте рану антисептичним засобом на основі спирту чи йоду.
  • Зверніться до найближчого медзакладу. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов’язково мають зробити щеплення.
  • Якщо є можливість — зверніться до ветеринарної служби з твариною щодо якої у вас є підозра на хворобу. За можливості тварину треба помістити під карантин на 10 днів для нагляду. Профілактичне лікування можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражена сказом. Якщо тварину неможливо знайти та протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс профілактичних щеплень.
  • Завжди вакцинуйте від сказу домашніх тварин (собак та котів).
  • Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження, зокрема, якщо ви працюєте ветеринаром, єгерем, лісником, у лабораторіях, які працюють з тваринами

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: