В Україні запровадили надзвичайний стан

IMG_0323-696x464

Верховна рада підтримала заклик Ради національної безпеки щодо впровадження надзвичайного стану у всіх областях, окрім Донецької та Луганської.

Рішення ухвалили на засіданні у середу, 23 лютого. «За» проголосувало 335 нардепів

Надзвичайний стан вводять на 30 днів, пізніше, у разі потреби, рішенням президента України Володимира Зеленського його можуть продовжити ще на стільки ж.

НС запрацює відзавтра, з 24 лютого.

Серкретар РБО Олексій Данілов на сьогоднішньому засіданні пояснив, що тимчасово окуповані Луганська та Донецькі області відсутні у цьому списку, позаяк ще з 2014 року там триває операція Об'єднаних сих.

Що означає надзвичайний стан 

У межах надзвичайного стану в Україні посилено охоронятимуть громадський порядок, об'єкти соціальної інфраструктури тощо; можуть перевіряти документи мешканців або ж громадський транспорт, оглядатимуть автівки.

Данілов запевним, що поки це превентивні заходи «задля збереження спокою та функціонування економіки». Окрім цього, пояснив секретар РНБО, рішення ухвалили для того, щоб запобігти внутрішній дестабілізації зі сторони Росії.

Життя людей не зазнає кардинальних змін, переконує Данілов.

Водночас з огляду на ситуацію в окремих регіонах, зокрема тих, які межуть з Росією, окремо вирішуватимуть, чи впроваджуватимуть посилені або пом'якшені заходи, згідно із законодавством щодо НС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: