• USD: 41.50
  • EUR: 40.90

Актуальні теми:

Підтримати

У Криму почали залякувати людей, аби вони не протестували проти

У Криму почали залякувати людей, аби вони не протестували проти

У батьківських шкільних вайбер-чатах в тимчасово окупованому Криму намагаються залякати кримчан, аби вони не помічали, не говорили й не протестували проти повномасштабної війни Росії проти України.

По суті, їм погрожують ув'язненням їхніх дітей. У скриншотах повідомлення з однієї із вайбер-групи батьків кримських школярів, поширюються конспірологічні повідомлення щодо «реакційних рухів, які закликають до участі в несанкціонованих акціях антивоєнної тематики», повідомляє Держспецзвязку.

Стверджується, що такі заклики «негативно впливають на психіку людини». Поширюють їх начебто шахраї "під виглядом банківських та державних службовців".

Також такими от навіюваннями через месенджери людей примушують не помічати погіршення економічного становища та фінансову кризу, спричинену запровадженням безпрецедентних санкцій проти Росії. До акцій та антивоєнних мітингів активно намагаються залучити підлітків та школярів, нагнітається у повідомленні. Далі текст нагадує, що за участь у несанкціонованих мітингах законодавством передбачена відповідальність — штрафи, а також реальні тюремні строки; і згадує про новий закон від 5 березня щодо неправдивої інформації про діяльність російських військових, яка дискредитує збройні сили рф, а також за заклики до антиросійських санкцій, згідно з яким знову ж таки передбачена відповідальність.

"Бережіть дітей!" - недвозначно погрожують батькам у вайбер-чаті насамкінець. На цьому тлі, за словами наших джерел, в одній зі шкіл відбувся розкол серед педагогів. На тих, хто підтримує Україну, донесли в ФСБ. До цієї школи приходила поліція, брала пояснення у вчителів. Декому з них — запропонували звільнитися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: