Нацбанк позбавив прав голосу акціонерів "Альфа-Банку" Фрідмана та Авена

402215

Національний банк України визнав акціонерів "Альфа-Банку" Михайла Фрідмана та Пьотра Авена такими, які втратили бездоганну ділову репутацію та позбавив їх права голосу у банку.

Про це "Економічній правді" повідомили джерела у банківській системі.

Рішення Комітет з нагляду Національного банку ухвалив ще 2 березня 2022 року. Ним регулятор позбавив власника 12,4% акцій "Альфа-Банку" Пьотра Авена та власника 32,86% акцій банку Михайла Фрідмана прав голосу в акціонерному товаристві.

Крім цього, заблоковані права голосу юридичних осіб-акціонерів "Альфа-Банку", зокрема Ей-Бі-Ейч Холдінгс СА (26% акцій) та Ей-Бі-Ейч Юкрейн Лімітед (19,2%).

У Нацбанку також повідомили, що, відповідно до законодавства, регулятор має призначити довірену особу, якій передається право голосу щодо відповідних акцій та право будь-яким чином брати участь в управлінні банком.

"Економічна правда" надіслала запити до Національного банку України та "Альфа-Банку" щодо того, як зазначене рішення впливає на роботу банку та якими можуть бути подальші дії "Альфа-Банку" щодо усунення порушень. Відповіді наразі очікуємо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: