Існує загроза: росіяни не допускають рятувальників гасити пожежі поблизу ЧАЕС

чаес
Фото з сайту volodymyrets.city

Радіаційний стан у Зоні відчуження та за її межами — на порозі суттєвого погіршення. Наслідки торкнуться як України, так і інші європейські держави.

Про це повідомляють у Держатомрегулювання України у понеділок, 21 березня.

Там назвали щонайменше три причини, які ставляють під загрозу безпеку.

По перше, нині автоматизована система контролю радіаційного стану на ЧАЕС не працює. Відсутні дані про поточний стан радіаційного забруднення навколишнього середовища в Зоні відчуження, що унеможливлює адекватне реагування на загрози погіршення радіаційної ситуації.

Окрім цього, пожежники не можуть приступити до ліквідації займань у лісах неподалік. Власне, лісові пожежі у холодну пору року взагалі є нетиповим явищем для Зони відчуження.

«Існує велика ймовірність того, що у весняно-літній період  їхня інтенсивність може досягнути максимально можливих меж, що призведе (за відсутності будь-яких протипожежних заходів) до практичного повного вигорання радіоактивно забруднених лісів в Зоні відчуження і, відповідно, до значного погіршення радіаційного стану в Україні та у всій Європі», - зазначають фахівці.

Що відомо

Нагадуємо, російські окупаційні війська захопили ЧАЕС у перший день повномасштабної війни проти України, 24 березня. Працівники вже майже місяць перебувають у заручниках із мінімальним запасом продуктів та ліків. Вони підримують функціонування станції під дулами окупантів. Відомо, що більшість із колективу просто перебувають на межі виснаження, втім люди бунтують, щоранку вмикаючи по гучномовцях Гімн України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: