• USD: 37.30
  • EUR: 39.75

Мешканців Чернігова попередили про можливий витік аміаку

Мешканців Чернігова попередили про можливий витік аміаку

Російські окупанти здійснили обстріли району розташування одного з харчових підприємств міста. О 18.50 внаслідок потрапляння снаряду в машинну залу сталося пошкодження магістрального аміакопроводу та осколкове пошкодження однієї ємності.

Про це повідомляє Телеграм-канал Чернігівської обласної державної адміністрації.

Станом на 20.10 підрозділи ДСНС обстежували ємності та запірну арматуру. Концентрація випарів аміаку в межах допустимої норми. Жертв та постраждалих (попередньо) немає. Триває ліквідація пожежі на складі готової продукції та тари.

Обстріли міста тривають. Подальші ураження підприємства потенційно можуть призвести до витоку аміаку.

Нагадуємо! Аміак – легший за повітря, тому швидко піднімається вгору. Це безбарвний газ з різким запахом, схожим на запах нашатирного спирту.

Правила поведінки в умовах викиду (виливу) аміаку:
• виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно до напрямку вітру;
• якщо немає можливості вийти з району зараження, необхідно укритися в укриттях, підвалах, нижніх поверхах. У помешканні чи укритті слід загерметизувати вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту чи води);
• в квартирі (будинку) бажано пройти до ванної кімнати та включити душ на мілке розпилення (вода поглинає аміак із повітря), вентиляцію не вмикати (витягує чисте повітря та затягує забруднене);
• якщо відчуваєте запах аміаку — дихати через зволожену марлеву пов’язку (бажано змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти).

Фото: Супутникові знімки Чернігова компанії Maxar

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: