Євроcоюз виділить на військову допомогу Україні удвічі більше - мільярд євро

ptrk-panzerfaust-vom-typ-3

На ці кошти придбають різне обладнання і матеріали, зокрема, засоби індивідуального захисту, аптечки та паливо, а також військове обладнання та платформи, призначені для доставки летального озброєння в оборонних цілях.

Про повідомили на сайті ЄС.

Зазначається, що сьогоднішнім рішенням ухвалено збільшити початковий бюджет, оголошений 28 лютого, на додаткові 500 мільйонів євро, таким чином подвоївши його до 1 мільярда євро.

"Ми продовжимо підтримувати Україну у боротьбі проти агресії Росії та невимовних страждань, які вона завдає українському населенню. Додаткові 500 мільйонів євро... - ще один знак підтримки з боку ЄС українських Збройних сил для захисту своєї території та населення", - заявив віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.

Водночас, тривалість дії цього пакету допомоги подовжено до 12 місяців.

У заяві також наголошується, що неспровокована та невиправдана військова агресія Росії проти України грубо порушує міжнародне право та принципи Статуту ООН та підриває європейську та глобальну безпеку та стабільність.

Підкреслюється, що Росія та "її поплічниця Білорусь несуть повну відповідальність за цю загарбницьку війну, і винні будуть притягнуті до відповідальності за свої злочини, у тому числі за невибіркові атаки на цивільне населення та цивільні об’єкти".

Євросоюз вимагає від Росії припинити свої військові дії та негайно вивести усі сили та військову техніку з усієї території України, повністю поважати територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: