• USD: 36.50
  • EUR: 38.80

Українці, які втекли від війни до Швейцарії, можуть отримати спецстатус, який застосують вперше

Українці, які втекли від війни до Швейцарії, можуть отримати спецстатус, який застосують вперше
Фото: TourDom

Швейцарія готова надати вимушеним переселенцям з України спеціальний статус «S», згідно з яким передбачений швидкий прийом біженців без зайвих бюрократичних процедур. Однак його ще жодного разу не застосовували за понад двадцять років існування.

Про це пише їхнє видання SwissInfo, цитує Європейська правда.

Отже такий статус може поширюватись на українців та їхніх членів родин, які утекли від війни. Умова - постійна посвідка на проживання в Україні та неможливість безпечно повернутись додому. Статус «S» можуть також надати громадянам третіх країн.

Він надає право проживання у Швейцарії упродовж року, разом із можливістю продовження у разі, якщо війна не закінчиться у цей час. Якщо ж збройний конфлікт не припиняється через п'ять років, то вони можуть отримати дозвіл на постійне проживання.

У межах спецстатусі вимушеним переселенцям надається робота, а дітям - можливість навчатись у школах чи дитсадках. Цих людей також підтримуватимуть фінансово: йдеться про щомісячні виплати у розмірі 1600 доларів на людину.

Тим часом швейцарський уряд ухвалив рішення й про можливість вільно подорожувати у межах Шенгенської зони людям зі статусом «S».

Довідка

Названий статус розробили у Швейцарії в середині 90-их років минулого століття. Механізм стосувався прийому біженців, оскільки в той час точилися війни на Балканах. Остаточно статус «S» схвалили у червні 1999 року. Війни на території колишньої Югославії вже завершились, тому його так і не застосовували з того часу.

Переселенці з України у Швейцарії

За останніми даними, до Швейцарії прибули понад одинадцять тисяч українців, що були змушені покинути домівки через війну в Україні. В уряді країни заявлили, що готові прийняти до 60 тисяч людей, а в разі найгіршого спецарію - до трьохсот тисяч українців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: