У Запорізькій області окупанти хочуть позбавити випускників шкіл атестатів, якщо навчання не відновлять російською

школа4
Фото з архіву редакції.

У одній із тимчасово окупованих громад у Запорізькій області росіяни примушують освітян відновити навчання у школах за російською програмою. Інакше - погрожують позбавляти місцевих випускників атестатів.

Про це повідомляє омбудсменка з прав людини в Україні Людмила Денісова, посилаючись на дані партнерських правозахисних організацій, які здійснюють моніторинг ситуації на тимчасово окупованих територіях України.

З її слів, навчання за новою програмою російською мовою має відновитись вже з другого травня. Деякі вчителі, щоб не співпрацювати із окупантами, написали заяви на звільнення.

Денісова додає: самопроголошена очільниця відділу освіти селищної ради, що пішла на співпрацю із окупантами, погрозами та шантажем вимагає від вчителів вийти на роботу. У розмовах з батьками вона погрожує позбавити випускників атестату про середню освіту.

Освітянам також «наказано» готувати у школах «свято» до 9 травня за всіма канонами російської пропаганди.

Раніше повідомлялось, що росіяни змушують відновлювати очний процес навчання у школах, де ведуться активні бойові дії, таким чином школярі стають живим щитом. Окрім цього, в тимчасово підконтрольному окупантам Мелітополі ворог проводив рейди по закладах освіти, змушучи продовжити начальний процес російською мовою та за російською програмою. У знак протесту всі директори та більшість вчителів написали заяви на звільнення.

Стало також відомо, що у тимчасово окупованому Криму росіяни готують так звані літні табори. Там перекваліфікацію проходитимуть освітяни із трьох українських областей, що нині перебувають під контролем ворога - Запорізької, Херсонської та Харкіської. Вчителі мають опанувати російські стандарти, додають у відомстві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: