окупанти хочуть, щоб український бізнес працював за їхніми правилами, - розвідка

На тимчасово окупованих територіях Сходу та Півдня України росіяни хочуть взяти під свій контроль фінансові потоки українських підприємців. Вони хочуть змусити бізнес платити їм податки, щоб у майбутньму переорієнтувати ринок на російський.
Про це заявляють у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України у четвер, 28 квітня.
Там кажуть, що незавдовго до цього перший керівник адміністрації президента рф Сергій Кірієнко провів в Донецьку нараду за участі «керівників» так званих «Л/ДНР». Там обговорювались питання створення і подальшої діяльності російських «військово-цивільних адміністрацій», зокрема і майбутнього підприємців на тимчасово окупованих територіях.
Водночас, кажуть в українській військовій розвідці, населення реагує спротивом на спроби окупантів «перезапустити» місцевий бізнес .
Наприклад, у Шевченковому Харківської області окупанти дали можливість налагодити роботу місцевого ринку. На його території було вивішено російський «триколор». Обурені місцеві жителі зламали флагшток. Після цього окупанти обіцяли закрити ринок у разі повторення «інцидентів».
У Боровій Харківської області окупанти примушують керівників сільгосппідприємств виводити людей і техніку в поле та розпочинати весняно-польові роботи. При цьому, більшість техніки або розбито, або викрадено самими ж окупантами. Дається взнаки й тотальний дефіцит посівних та паливно-мастильних матеріалів. До того ж аграріям не гарантується безпека – кілька фермерів підірвались на снарядах та мінах під час спроб проводити польові роботи. Тим аграріям, які відмовляються працювати погрожують «націоналізацією» землі.
У селах Ботієве і Строганівка Мелітопольського району Запорізької області представники окупаційної комендатури вимагають від підприємців відкривати магазини, кафе, місця відпочинку та дозвілля. Умова безпечної роботи: відсутність українських товарів. Натомість надаються контакти постачальників з Криму. Окупанти стверджують, що вже не вийдуть з цього регіону і продовжують підготовку до введення «рубльової зони».