У Мінагро пояснили, у чому полягають складнощі із цьогорічною повісною

посівна

В Україні посівна кампанія відбувається досить активно, втім на 20-30% повільніше, ніж зазначай. Насамперед головна проблема криється у логістиці та браці палива.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський у понедіок, дев'ятого травня під час брифінгу.

Він каже, що складнощі стосуються із кількістю техніки, адже велика її кількість нині є на фронті, комендантською годиною, а також збергінанням посівного матеріалу та палива.

Через погоду, наприклад, зменшується посів основної культури - кукурудзи. Щоб зекономити, фермери сіють інші ярі культури (наприклад, пшеницю), а також соняшник і сою.

Міністр розповів, що держава виділяла аграріям певні кредитні кошти. Заставою можуть бути не лише гроші, але й зерно.

«Держава запропонувала агропідприємствам брати кредити. Для цього треба було лише 20% застави, решту суми покриває держбюджет. Загальна сума кредитів склала приблизно 17 млрд», — додав Сольський.

За його словами, коли зникли звичні логістичні шляхи через моря, виникла необхідність будувати нові, для чого доводиться домовлятися з іншими державами. Фермери роблять все, що від них залежить і працюють, як можуть. А будувати нову логістику взялася держава.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: