На Херсонщині закінчуються ліки, а окупанти роздають гуманітарку п'ятирічної давності

Screenshot_234
Протест проти російської окупації у Херсоні (Фото:Відео відео Pravda Gerashenko/Telegram)

У тимчасово окупованій Херсонській області росіяни розграбували майже всі аптеки. Ліки можуть закінчитися приблизно через два тижні. Водночас городянам роздають так звану гуманітарку в обмін на паспортні дані, втім здебільшого продукти є протермінованими.

Про це шістнадцятого травня заявила омбудсменка з прав людини в Україні Людмила Денісова.

Вона каже, що мешканцям заборонено виїжджати на підконтрольну Україні територію, а також у них є обмежена можливість пересування по області. окупанти не пропускають волонтерів з гуманітарною допомогою та грабують гуманітарні вантажі.

Зі слів мера міста Ігоря Колихаєва, у Херсоні медикаменти закінчаться за два тижні, вже немає розчинів для крапельниць, обмаль ліків від серцево-судинних захворювань, не вистачає кисню. Значна потреба в лікарських засобах існує в усіх районах Херсонщини без винятку.

Нині в області залишається близько 500 тисяч осіб. До початку війни було близько мільйона жителів.

У перші дні захоплення південного регіону окупанти розграбували велику кількість продовольчих мереж та аптек. Українські товари вивезли до тимчасово окупованого Криму та росії.

Як гуманітарку росіяни роздають продукти 5-річної давнини та ліки, в яких сплив термін придатності. При цьому в обмін на них вимагають паспортні дані, списки пенсіонерів, соціальних працівників та просто людей, які проживають у тій чи іншій громаді, каже Денісова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: