• USD: 35.60
  • EUR: 37.50

Батькам загиблих на крейсері «Москва» пропонують підписатись, що строковики померли внаслідок катастрофи

Батькам загиблих на крейсері «Москва» пропонують підписатись, що строковики померли внаслідок катастрофи

На росії батькам матросів підбитого крейсера «Москва» пропонували добровільно визнати синів «померлими внаслідок катастрофи», при цьому не зараховуючи їх до учасників бойових дій.

Про це повідомляє Новая газета. Европа, пише УП.

З 13 квітня, коли крейсер «Москва» підбили в Чорному морі, минуло більше місяця, а батьки стровиків, які опинилися серед членів екіпажу флагмана чорноморського флоту рф, продовжують домагатися правди від командування та збираються подавати колективний позов до міноборони рф.

Міноборони рф лише одного разу прозвітувало про 1-го загиблого та 27 зниклих безвісти військовослужбовців. Батьки матросів зі слів синів розповідали «Новій газеті» про близько 40 загиблих. Кількість поранених та евакуйованих залишається невідомою.

Дві матері зниклих безвісти матросів розповіли, що їм пропонували добровільно визнати синів «померлими внаслідок катастрофи», – вони відмовилися.

На думку батьків, «весь крейсер на строковиках тримався», хоча за законом їх там не мало бути. Строковики не значилися в жодних списках після катастрофи – вони нібито не воювали.

Командування на зустрічі з частиною родичів матросів у Севастополі сказало, що крейсер був у нейтральних водах і не був учасником бойових дій.

Офіційно інформації про потоплення крейсера сім'ям не давали, але «по секрету» командир розповів, що було три ракети: одна пролетіла повз, одна влучила у машинне відділення, інша – ймовірно, в їдальню.

Він упізнав за фотографією хлопців і підтвердив, що вони були на борту. На надію однієї з матерів про те, що хлопців урятували, командир відповів негативно, ледве стримавши сміх. Офіційно ті, кого шукають рідні матроси, значилися зниклими безвісти.

Матері вважають, що рятувальну операцію не проводили, а тягнули час. Сім'ям розповідали різні версії подій. Стверджували, що поранених нема.

Із військкомату приходили повідомлення, що «син безвісти зник у результаті катастрофи», а потім – уже складені заяви про те, що батьки визнають, що тіло сина «не виявлено через те, що була катастрофа».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: