В Україні хочуть заборонити музику російських виконавців, які підтримують війну

В Україні хочуть заборонити музику російських виконавців, які підтримують війну

Зокрема пропонується збільшити з 35% до 40% у радіоефірі частку пісень державною мовою.

Народні депутати подали законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора. Документ 7273-д зареєстровано на сайті Верховної Ради.

Ініціаторами виступили народні депутати з фракції «Слуга народу» та «Європейської солідарності», а також члени Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики. Серед них – Микита Потураєв, Володимир В’ятрович, Микола Княжицький.

Законопроєкт пропонує обмежити публічне використання музичного продукту Росії та заборонити гастролювання в Україні частини російських артистів за винятком тих, хто входить до Переліку музичних виконавців, які засуджують агресію РФ проти України.

Серед іншого пропонується збільшити у радіоефірі до 40% частку пісень державною мовою, а також збільшити до 75% добовий обсяг ведення передач, зокрема новинно-аналітичних блоків, розважальних передач державною мовою.

Документ також пропонує розглянути можливість «заборонити відтворювати в салоні автобуса музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів, а на салон – лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів), а також заборонити відтворювати музику в салоні таксі без згоди всіх пасажирів».

Окрім цього, законопроєкт передбачає заборону публічного виконання, показу, демонстрацію чи сповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів виконавців, які після 1991 року були громадянами Російської Федерації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: