російські війська вщент зруйнували 80 українських лікарень

232234_hospital-obstril_24tv
Наслідки ворожого обстрілу лікарні на Луганщині. Фото: Сергій Гайдай

На тимчасово окупованих територіях України російські військові цілеспрямовано знищують медичну систему. Там вже зруйновано вщент і не підлягають відновленню близько 80 закладів охорони здоров'я.

Про це повідомляє МОЗ України.

Наразі окупанти не просто зачиняють та руйнують лікарні, а й блокують доступ населення до життєво необхідних ліків та медичних послуг.

«Понад три місяці російські військові крок за кроком намагаються знищити нашу систему охорони здоров'я. На окупованих територіях ситуація справді складна, враховуючи що окупанти не дають змогу доставити туди життєво необхідні ліки. Так само вони не надають ліки в рамках своїх обов'язків відповідно до Женевської конвенції. Тому на тимчасово окупованих територіях, на жаль, лікарі дуже обмежені в тих послугах, які вони можуть надавати населенню», — розповів заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко.

За його словами, попри постійні погрози та надскладні умови праці, українські лікарі продовжують надавати населенню на окупованих територіях медичну допомогу.

Зі свого боку, Україна з першого дня війни фінансує медичні заклади, в тому числі й на окупованих територіях, за новою системою. Вона передбачає, що кожен заклад охорони здоров'я щомісяця отримує 1/12 від річного обсягу фінансування.

Наразі на окупованих територіях кошти перераховуються тим лікарням, з якими встановлено належний зв'язок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: