Медпотяг евакуював понад тисячу поранених з Донбасу

уз

Завдяки співпраці Укрзалізниці, незалежної міжнародної медичної організації «Лікарі без кордонів» та Міністерства охорони здоров’я за два місяці медичним потягом-госпіталем було перевезено понад 1000 людей.

690 — поранені та хворі мешканці Донбасу, 248 — члени їхніх родин та 78 — діти-сироти, повідомляє пресслужба МОЗ.

Загалом вдалося здійснити вже 25 рейсів, наразі потяг вирушив у свій 26-й рейс. Маршрут та деталі курсування потягу не розголошуються з міркувань безпеки як для медиків, так і для тих, кого евакуюють.

Потяг-госпіталь дозволяє евакуювати хворих, поранених і травмованих громадян, які потребують спеціалізованого лікування. Тобто йдеться про тих пацієнтів, чиє транспортування вимагає фахових навичок та зусиль. Головне завдання такого «шпиталю на колесах» — підтримувати стабільний стан тих, кого везуть до місця призначення.

Разом з тим вперше представники українських ЗМІ мали можливість побачити, як виглядає цей потяг всередині. Склад потягу нараховує 8 вагонів, серед яких є вагон інтенсивної терапії. Також у медичному потязі є апарат УЗД, 12 кисневих концентраторів, дефібрилятори, кардіомоніторингова система та інфузійні помпи.

Завдяки зусиллям працівників Укрзалізниці презентований потяг був зібраний та оснащений за дуже короткий час — близько трьох тижнів. Загалом 23 старі пасажирські вагони вже отримали нове призначення під час війни.

Нагадаємо, що перший такий потяг був запущений ще у квітні. З того часу Укрзалізниця разом із «Лікарями без кордонів» змогла забезпечити більш технічно досконалий медичний потяг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: