Екснардеп, який фінансував «ДНР», скуповував артефакти, вкрадені в українських музеях (фото, відео)

e1d70c8c-51a8-462d-b743-085bc66281e1-450x395-f2f

У офісі колишнього народного депутата, який на початку 2000-их років очолював Раду міністрів АР Крим, знайшли тисячі унікальних артефактів. Колекцію оцінюють у декілька мільйонів доларів. Імовірно, це артефакти, викрадені з музеїв тимчасово окупованого півострова та куплені у «чорних археологів».

Про це у повідомили у Державному бюро розслідувань у п'ятницю, 24 червня.

Горбатов має безпосередній стосунок до діяльності «Горлівської паперової фабрики» та такого собі «ТОВ Благодійний союз», які ведуть незаконну комерційну діяльність в ОРДЛО та фінансують підконтрольних РФ бойовиків. Він також має тісні зв’язки з кремлівським ставлеником у Криму Сергієм Аксьоновим і його родиною.

При цьому, намагаючись приховати своє майно на окупованому півострові, колаборант переписав його на своїх сина, племінника та інших довірених осіб.

Крім того, екснардеп, який втік з Києва напередодні повномасштабного російського вторгнення, скуповував історичні артефакти, викрадені з кримських музеїв, які належать до епох від бронзового віку та пізнього середньовіччя до часів Другої світової війни.

«Зокрема, під час обшуків виявлено скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчуги 12 століття, шоломи епохи Еллінізму та посуд Трипільської культури. За попередніми даними, колекція коштує кілька мільйонів доларів», — розповіли у ДБР.

Тепер екснардепові-колаборанту загрожує до 10 років в'язниці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: