«Повернись живим» придбав для ЗСУ безпілотників на 300 мільйонів гривень

«Повернись живим» придбав для ЗСУ безпілотників на 300 мільйонів гривень

Фонд «Повернись живим» закупив для ЗСУ 10 безпілотних комплексів PD-2 із пересувними наземними станціями, загальною вартістю приблизно у 300 000 000 гривень, або 8,5 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Фонд «Повернись живим».

За ці по-справжньому великі народні кошти Фонд купив:

— 20 літаків PD-2;
— 10 автівок-наземних станцій, переобладнаних у пересувні командні пункти управління.

Що варто знати про безпілотники:

  • PD-2 — це багатоцільові, найперше, розвідувальні безпілотні комплекси вітчизняного виробництва. Розроблені українськими «UkrSpecSystems», вони не просто сконструйовані нашими — вони буквально зроблені в Україні.
  • Ці безпілотники — одні з кількох БПЛА українського виробництва з радіусом польотів у понад 200 кілометрів. PD-2 має двигун внутрішнього згоряння, відтак, у порівнянні з електричними літаками, долає значно більші дистанції.
  • Сумарна протяжність маршруту PD-2 (на одному баку!) може сягати 1000 і більше кілометрів.
  • Для взлету PD-2 не потрібен аеродром. Ці БПЛА мають шасі і злітають вертикально.
  • PD-2 може працювати у повітрі до 12 годин.
  • БПЛА обладнані якісним цільовим навантаженням. Їхні камери (власного виробництва) мають п’ятикратний оптичний зум на тепловізорі і збільшення на денній камері до 30 крат. Тобто PD-2 може чітко визначати координати об’єктів у кадрі на відстані понад 5 кілометрів
  • PD-2 використовує військові стандарти зв'язку з псевдовипадковим перелаштуванням робочої частоти (ППРЧ), максимально захищений від дії ворожого РЕБу, і це робить його стійким до подавлення як навігації, так і каналів керування.
  • PD-2 автоматично відслідковують переміщення цілей. Якщо, скажімо, російський танк буде рухатися у кадрі — камера БПЛА автоматично може рухатися за ним.

«А тепер, певно, НАЙГОЛОВНІШЕ. Ці комплекси, так, всі 10, потраплять до рук досвідчених, професійних пілотів. І тут все просто: PD-2, придбані за мільйони народних грошей, — це безпілотники ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНОГО рівня. Їх НЕ МОЖНА використовувати в неумілих руках і на будь-які цілі. PD-2 коригуватимуть стратегічно важливі удари, що їх здійснюватимуть, зокрема, «Точка-У» та американська ракетна артилерійська система HIMARS», — написали у фонді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: