Уперше в історії ЗСУ для жінок створять уніфіковану військову форму

завантаження (2)

Незабаром вперше в історії ЗСУ у жінок, які служать в армії, зʼявиться уніфікована жіноча військова форма. Жінкам у війську досі видають чоловічу форму й чоловічу спідню білизну, їм бракує взуття менших розмірів та бронежилетів з урахуванням особливостей жіночої фігури.

Про це пише ВВС Україна.

У ЗСУ разом із добровольцями територіальних громад сьогодні служать близько 57 тисяч жінок. З них близько 32 тисячі перебувають у зоні бойових дій. Число військовослужбовиць у Збройних силах України збільшилося вдвічі з 2015 року. З 2017-го жінки отримали доступ до майже всіх бойових та офіцерських посад.

У наказі міністерства оборони №238 затверджено єдиний стандарт уніформи - чоловічий. Жіноча форма передбачена лише парадна - кітель, спідниця й черевики на підборах.

У Міністерстві оборони розповіли, що розробкою форми уже займаються волонтери двох ініціативних груп.

Одну з них курує проєкт першої леді Олени Зеленської «Безбар'єрність». Другу групу – Arm Women Now – очолила депутатка Київради Ірина Никорак. Зараз вони працюють спільно.

Волонтерів попросили проаналізувати досвід щодо жіночої форми в арміях інших країн, звернувши увагу на типи фігур. Це дозволить на перших етапах індивідуально підбирати жінкам одяг.

За словами Ірини Никорак, першу партію штанів, кітелів і тактичної білизни вже цього тижня передадуть українським захисницям безоплатно для того, щоб протестувати форму і переконатися, що вона функціональна та зручна.

Лекала для однострою розробили за жіночою формою збройних сил США, однією з найкращих у світі. Одяг для військових відшили з якісного «пікселю», що замовили у Польщі, розповідає депутатка.

Також Arm Women Now планує запустити виробництво:

  • футболок,
  • тактичних сорочок «убокс»,
  • термобілизни,
  • теплого зимового одягу, який розроблятимуть за новими лекалами.

Ідея виробництва уніфікованої жіночої військової форми з'явилася після численних запитів від жінок, які зараз воюють на передовій, наголошує авторка проєкту Arm Women Now.

Никорак також пояснила, що чоловічі розміри і фасони військової форми не відповідають жіночим. Наприклад, штани можуть добре сидіти у стегнах, але будуть завеликі у талії, а кітелі мають задовгі рукави, тому плече опускається майже до ліктя.

«Жінкам доводиться перешивати форму або пристосувати її булавками та тактичним ременем у польових умовах. Це незручно й нефункціонально», – наголошує авторка проєкту.

Arm Women Now фінансується благодійними внесками й через аукціони за участю зірок шоу-бізнесу та спортсменів. Наразі волонтерам уже вдалося зібрати 400 тисяч гривень. Цього вистачило, щоб пошити 300 комплектів військової форми для жінок.

Крім того, проєкт співпрацює з Міністерством оборони. За словами Ірини Никорак, коли форму протестують на передовій, відомство зможе затвердити єдиний стандарт жіночої уніформи та передбачити на це гроші в бюджеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: