У Винниках знайшли оборонну конструкцію мідної доби

На горі Лисівка у Винниках, що на Львівщині, знайшли залишки оборонної конструкції у вигляді лінії частоколу часів енеоліту.
Знахідку «відкопала» археологічна експедиція Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, комунального закладу Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» (м. Винники), Львівського національного університету ім. І. Франка та Інституту археології Жешувського університету, повідомляє голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку ЛОР та колишній мер Винник Володимир Квурт.
Науковці вважають, що це одне з найдавніших захисних поселень енеолітичного часу на теренах заходу України.
І цінність цієї знахідки у тому, що вона свідчить про міжкультурні взаємозв'язки та контакти в добу міді, зокрема, між культурою лійчастого посуду та трипільським світом.
Культура лійчастого посуду є однією з найбільших європейських енеолітичних культур другої половини IV тисячоліття до нашої ери.
Її південно-східна межа проходить територіями сучасних Волинської та Львівської областей поруч з трипільською культурою.
Характерною особливістю вибору місць для заснування поселень культури лійчастого посуду є височини, які часто називаються горами. Одним з таких прикладів і є ряд селищ у Винниках, зокрема, й на горі Лисівка.