У Львові зведуть міський будинок підтриманого проживання для людей з інвалідністю

підтримане проживання_1
Візуалізація: ЛМР

У Львові з'явиться міський будинок підтриманого проживання для дорослих із інвалідністю, осіб, котрі втратили батьків чи опікунів, або прагнуть проживати окремо від них. Реалізацією проєкту опікується Центр Джерело. Такі помешкання є альтернативою психоневрологічним диспансерам і геріатричним центрам.

У Центрі кажуть, що вже виконали перший етап проєкту у межах Громадського бюджету, і зараз на наступний етап меценати з Німеччини зібрали 150 тис євро.

«На наступний етап робіт нам зібрали 150 тис євро наші великі приятелі з Німеччини – місто Bad Dürkheim, родина Михайла та Петри Зачкевичів. Це і приватні внески, і збірки у школах та садках, і марафони та ярмарки. Знову наш будинок об'єднав величезну кількість людей», - йдеться в повідомленні.

У міськраді Львова зазначають, що будинок підтриманого проживання – це простір, обладнаний для проживання 20 дорослих з інвалідністю та асистентів, які допомагатимуть їм у побуті. Приміщення складається з цоколя та двох поверхів, і там заплановано облаштувати  кімнати, кухню, їдальню, санвузли та ліфт. Також заплановано додатково збудувати інклюзивний громадський простір для спільних активностей людей з інвалідністю та мешканців, проведення денних майстерок з арт-терапії, спільних кінопереглядів та воркшопів.

Довідка

Підтримане проживання – це спільне проживання невеликої групи дорослих з інвалідністю у спеціальному будинку під опікою асистентів (найманих працівників). Вони постійно перебувають поруч зі своїми підопічними, допомагають у побуті (приготувати їжу, прибирати, виконати гігієнічні процедури тощо), а також із пересуванням по місту (до місця роботи, навчання, до родини тощо). Водночас кожен мешканець будинку має достатню свободу і все, що може, робить самотужки. Це дуже важливо, адже дозволяє людям з інвалідність відчути контроль над власним життям, бути соціалізованими, працювати й навіть допомагати іншим.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: