У Львові перейменували майже 20 вулиць

photo20220725135454-ecdab4ce

У Львові триває процес перейменування вулиць, які названі на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією, росією чи радянською пропагандою.

У мерії до питання деколонізації топоніміки підійшли концептуально, повідомляє Львівська міська рада.

Так, задля цього у місті створили велику робочу групу, яка об’єднала менші ініціативні групи. У цьому напрямі спільно працюють науковці, архітектори, представники депутатського корпусу та виконавчих органів міськради. Варіанти нових назв формували на основі аналізу пропозицій від мешканців, громадських активістів, середовищ тощо. При затвердженні нових топонімів врахували і думку громади - пропозиції українських назв виставляли на онлайн-голосування. Кожна з пропозицій, яка набрала найбільше голосів, отримала один додатковий голос при ухваленні рішення. Загалом робоча група провела 17 таких засідань. Наступного тижня рішення щодо нових назв для «російських» вулиць мають фіналізувати і далі виносити на розгляд сесії. Йдеться про ще 31 вулицю.

Як розповів заступник міського голови, керівник робочої групи з перейменування Андрій Москаленко, загалом від мешканців надійшло близько 100 звернень щодо перейменування вулиць. Члени робочої групи, вивчивши та проаналізувавши ці заявки, відібрали 53 топоніми. «На засідання ми запрошували представників різних середовищ, аби разом з’ясувати, чи має людина, іменем якої названа вулиця, стосунок до Львова. Чи її творчий внесок використовувався як пропаганда. Чи, може, навпаки, російська пропаганда привласнювала собі її доробок. Дуже важливо було це відрізнити і відокремити. І в процесі обговорень ми визначили 53 топоніми у Львівській громаді, які підлягають перейменуванню. Далі на пленарному засіданні схвалили перейменувати 52 вулиці. Бо одна, 53-я вулиця, є у кооперативі. Аби її переназвати, рішення сесії не потрібне», - пояснив Андрій Москаленко.

Як акцентує посадовець, у Львові, змінюючи назви вулиць, мають на меті не боротися, а створювати. Він наголошує, що в Україні є свої видатні постаті, які мають бути гідно вшановані в міському просторі. «До прикладу, часто як наратив російської пропаганди використовують імена Брюллова, Чайковського. Але ж ми маємо свої величні постаті – Скорика, Лятошинського та ін. А на противагу Лобачевському маємо видатного вченого Гладишевського, навіть цілу родину дуже потужних відомих винахідників Гладишевських. Вони походять зі Львова. Багато людей віддали свої голоси за це прізвище. Нам важливо, щоб люди, які народжуються у Львові, які сюди приїжджають, «бачили» цих велетнів. В нашій історії, в нашому сьогоденні, в нашому майбутньому є свої знакові постаті, кого ми маємо і хочемо пропагувати. І наше завдання – не боротися, а створювати. І всі ці наративи, які були, є і можуть бути шкідливими, треба забрати», - підкреслив Андрій Москаленко.

Ще одним моментом у підході до перейменування львівських вулиць є підтримка українських міст, які перебували чи тимчасово залишаються в російській окупації. Так, у Львові з'явилися вулиці Херсонська, Гостомельська, Чорнобаївська.

Крім того, знакові постаті у міському просторі Львова вшановують і поза межами деколонізації. Зокрема, іменами видатного письменника-фантаста Станіслава Лема та громадського і культурного діяча Маркіяна Іващишина назвуть площу та сквер відповідно.

Нагадаємо, у Львівській громаді вже перейменували 19 вулиць та розпочали їх ознаковувати. Роботи з виготовлення та розміщення табличок оплачують районні адміністрації за рахунок коштів на поточні видатки. Вартість однієї таблички коливається в межах 300-600 грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: