СБУ викрила окупантів, причетних до підриву Північно-Кримського каналу

msg-1296224042-4847
Фото: СБУ

Служба безпеки України встановила хронологію злочинів зс рф проти цивільного населення на ключових об’єктах життєзабезпечення Херсонщини: Каховській ГЕС і Північно-Кримському каналі.

Про це повідомили у відомстві 17 серпня.

Ідеться про заступника командуючого Чорноморського флоту рф з матеріально-технічного забезпечення генерал-майор Михайла Яснікова та командувача 11 окремої інженерної бригади, полковника Дмитра Маркова.

Вони безпосередньо командували захопленням Каховської ГЕС та підривом споруд Північно-Кримського каналу, через що було порушено водозабезпечення регіону, функціонування зрошувальної системи Херсонщини. Окрім цього, це завдало шкоди довкіллю та матеріальних збитків Україні.

За матеріалами СБУ зловмисників підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни.

За даними СБУ, окупанти 24 лютого захопили адміністративні будівлі та споруди Каховської ГЕС і взяли у заручники персонал. Також унеможливили функціонуванню гідроелектростанції у штатному режимі.

Було також зруйновано автодорожній міст, позбавивши об’єкт життєво необхідної логістики;

Підозрювані  здійснили низку підривів споруд Північно-Кримського каналу, щоб подати дніпровську воду до тимчасово окупованого Криму.

Слідчі СБУ з’ясували, що генерал-майор Ясніков віддавав накази щодо незаконного захоплення обох об’єктів критичної інфраструктури. А полковник Марков керував підривами.

Наразі завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за двома статтями Кримінального кодексу України:

  •  ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни);
  • ч. 2 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: