Із країн Балтії запрацює безкоштовний маршрут із повернення біженців з України

IMG_9350-630x420
Фото Микити Печеника. Львів, квітень 2020 року.

Для повернення українців невдовзі запрацює безкоштовний маршрут з Таллінна через Ригу, Вільнює, Жешув до Львова. Станеться це через тиждень-півтора.

Про це повідомив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Бородай.

«Ми їздили в країни Балтії. Були, зокрема, на пропускному пункті Нарва, спілкувалися з волонтерами, представниками Уряду Естонії. Є контакт з волонтерськими організаціями, які перевозять наших громадян, котрі були депортовані на територію росії, через пропускні пункти Естонії та Латвії. І далі ми супровджуємо наших громадян, які або хочуть залишитися в країнах Балтії, або прямувати далі», — розповів він у етері телемарафону у п'ятницю, 19 серпня.

Каже, єдине, чого бракувало, це прямого безкоштовного маршруту із країн Балтії до України.

«Вже з Литви є волонтерські організації, які безкоштовно перевозять наших мешканців до Львова. Але з Естонії та Латвії не було такого маршруту. Тому ми домовилися зараз, дякуючи нашому МЗС, з урядами країн Прибалтики щодо запуску такого маршруту», — додав Бородай.

За його словами, в МінТОТ працює безкоштовна гаряча лінія 1548.

Найближчим часом, за словами заступника міністра, буде розроблена «дорожня карта» для спрощення отримання так званого «білого паспорта», себто посвідку на повернення для українців, які опинилися без документів за кордоном.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: