Ймовірною причиною обвалу будинку в центрі Львова є ремонтні роботи у сусідній будівлі, — міськрада

photo_2022-08-26_09-27-30 (2)

Сьогодні вночі стався обвал частини будинку на пр. Свободи, 23. Ймовірною причиною обвалу є виконання ремонтних робіт у сусідньому будинку на пр. Свободи, 21 ТзОВ «Фрідом Авеню».

Якщо це так, то відшкодувати збитки та відновити будинок має ця компанія. Дозвіл на виконання ремонтних робіт їм виданий Державною інспекцією архітектури і містобудування м. Києва, від 17.05.2021р. Зараз на місці обвалу тривають слідчі дії, там працюють правоохоронці, працівники ДСНС і проєктанти, написали у Львівській міській раді.

«26 серпня о 01.15 год на спецлінію 101 надійшло звернення від мешканки будинку на пр. Свободи, 23, що є характерний звук, який може бути свідченням обвалу певних конструкцій у будинку. На місце оперативно виїхали наші працівники. Спільно з поліцією ми провели обстеження і виявили, що у квартирі на третьому поверсі є видимі елементи руйнування. Тому провели евакуацію всіх мешканців - найперше з двох квартир, які пошкоджені, а потім евакуювали всіх решту.

Чи є повторна загроза обвалу і, чи можна використовувати будинок – це рішення мають надати відповідні спеціалізовані організації», - повідомив Микола Гуменюк, заступник начальника ГУ ДСНС у Львівській області з реагування на надзвичайні ситуації.

Як розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, ймовірною причиною обвалу є виконання ремонтних робіт у сусідньому будинку на пр. Свободи, 21. Власником цього будинку є ТзОВ «Фрідом Авеню». Якщо це підтвердиться, то відшкодування збитків і відновлення постраждалого будинку мала б провести ця компанія. Дозвіл на виконання ремонтних робіт у будинку на пр. Свободи, 21 виданий Державною інспекцією архітектури імістобудування м. Києва, від 17.05.2021р. Обидва будинки – 21 і 23, є пам’ятками архітектури місцевого значення.

«Підставу вважати, що причиною обвалу є ремонтні роботи в сусідньому будинку, нам дає інформація від мешканців, які розповідали, що впродовж місяця там проводитися ремонтні роботи. В двір завезли велику кількість будівельного матеріалу. Відтак виникає питання, чи роботи правильно виконувалися?

Відзначу, що з кожним мешканцем будинку на пр. Свободи, 23 ми комунікуємо особисто. Кому треба було, вночі поселили в готель, іншим надали транспорт для переїзду до інших місць для ночівлі. У будинку відключили газ, електрику і воду.

Коли буде рішення про стан будівлі та чи можна у будинок повертатися мешканцям, усіх повідомимо. Мешканці квартир, які не постраждали, мали доступ до своїх помешкань, щоб забрати необхідні речі», - розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Нагадаємо, за інформацією ДСНС, на проспекті Свободи сталося руйнування 3-х квартир з боку внутрішнього дворика: одна квартира зруйнована повністю, дві - частково. Також відбулось повне руйнування 2-х нежитлових приміщень, загальною площею 80 кв.м. Загалом в будинку є 14 квартир. Всього було евакуйовано 12 людей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: