Декілька країн ЄС пригрозили національними заходами, через відсутність спільного рішення щодо росіян

Росія
Фото ілюстративне: з відкритих джерел.

Східні країни ЄС, які межують з росією, погрожують прийняти «національні заходи», щоб скоротити кількість російських громадян, які в’їжджають у їхні країни і Шенгенську зону, якщо Євросоюз не домовиться про колективний підхід.

Про це повідомляє Європейська правда.

Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва вимагають від Єврокомісії запропонувати «відповідні заходи щодо віз», які «рішуче зменшать потік російських громадян до Європейського Союзу та Шенгенської зони».

«Допоки такі заходи не будуть введені на рівні ЄС, ми розглянемо можливість встановлення тимчасових заходів на національному рівні для вирішення неминучих проблем громадської безпеки, пов’язаних зі збільшенням потоку російських громадян через наші кордони», – сказали вони.

Ця загроза підвищує ставки для дебатів щодо віз у середу, оскільки Брюссель прагне зберегти єдність серед своїх членів, одночасно продовжуючи карати Росію за її війну проти України.

«Це наша національна компетенція – згідно з принципом національної безпеки вирішувати питання в’їзду на нашу територію», – сказав міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

Близько 700 000 росіян в'їхали в п'ять країн з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну наприкінці лютого. Більшість із них – туристи, які використовують прикордонні країни як ворота для поїздки на відпочинок до західних країн ЄС.

За відсутності консенсусу щодо заборони міністри закордонних справ використають зустріч у Празі, щоб домовитися про призупинення дії угоди про спрощення візового режиму з москвою 2007 року, що зробить російські візи дорожчими, вимагатиме більше підтверджуючих документів і призведе до довшого часу очікування.

П’ять країн заявили, що це призупинення є «необхідним першим кроком», але це не завадить їм шукати більш суворих заходів для зменшення кількості росіян, які в’їжджають у їхні країни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: