Велика сімка планує обмежити ціни на російську нафту

Велика сімка планує обмежити ціни на російську нафту
фото ілюстративне

Країни Великої сімки заявили, що планують запровадити обмеження ціни на світові закупівлі російської нафти, що має скоротити нафтові доходи рф та послабити її можливість фінансувати війну проти України.

Про це пише Bloomberg з посиланням на заяву G7, повідомляє Економічна правда.

«Ми підтверджуємо наш спільний політичний намір завершити та запровадити комплексну заборону послуг, які дозволяють морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі», — йдеться у заяві міністрів фінансів G7. 

«Надання таких послуг буде дозволено, лише якщо нафта та нафтопродукти закуповуватимуться за ціною або нижче («цінова стеля»), визначеною широкою коаліцією країн, які дотримуються та впроваджують цінову меж».

План G7 фактично дозволить покупцям російської нафти за обмеженою ціною продовжувати отримувати критично важливі послуги, такі як фінансування та страхування танкерів.

Аби запровадити обмеження, дипломатам доведеться переконати країни ЄС внести зміни до шостого пакету санкцій проти росії через вторгнення в Україну, що може бути непросто. Цей пакет, який забороняє купувати російську нафту з 5 грудня, включав заборону компаніям блоку надавати  третім країнам страхові та фінансові послуги, пов’язані з російською нафтою.

Наразі залишається незрозумілим, наскільки ефективним буде режим обмеження цін, адже деякі з найбільших покупців російської нафти не погодилися приєднатися до ініціативи. Наприклад, за словами співрозмовників агентства, Індія побоюється, що може «програти» іншим покупцям у можливості купувати російську нафту за зниженими цінами. Підтримка великих покупців російської нафти, таких як Індія та Туреччина, вважається особливо важливою.

Водночас у США вважають, що обмеження ціни може спрацювати і без підтримки таких країн, оскільки G7 все одно зможуть використовувати систему для впливу на контрактні переговори з москвою, щоб досягти нижчих цін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: