МАГАТЕ не може пропонувати деокупацію ЗАЕС

ЗАЕС
Фото: Енергоатому

У місії МАГАТЕ обмежений мандат на Запорізькій АЕС, тому вона не може вимагати від Росії деокупації станції.

Президент Енергоатома Петро Котін в інтерв'ю Reuters заявив, що створення постійного представництва МАГАТЕ на Запорізькій АЕС було «хорошим» кроком, але «корінь проблеми» залишається, оскільки російські війська продовжують контролювати станцію.

«Нам насправді потрібні результати цієї місії. Висновки експертів мають допомогти вирішити ситуацію навколо станції та повинні призвести до деокупації. Якщо ні, то ми повинні мати якісь інші життєздатні результати», — сказав Петро Котін.

Ситуацію на АЕС він назвав «дуже небезпечною» та безпрецедентною через пошкодження ліній електропередачі, що з'єднують об'єкт з українською енергосистемою. Також сказав, що Київ очікує почути більше, ніж висловлення занепокоєння від МАГАТЕ.

«Це делікатна ситуація. Всі експерти і сам глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі розуміють, що потрібно зробити: це — деокупація станції. Проте через обмеження мандату вони не можуть прямо це запропонувати», – зазначив президент Енергоатома.

Петро Котін підкреслив, що Україні буде важко пережити цю зиму без електроенергії від ЗАЕС, яка до війни забезпечувала понад п'яту частину потреб країни.

«Якщо ми не матимемо електроенергії від Запорізької АЕС, це буде небезпечна зима. Нам потрібна станція», — підсумував очільник Енергоатома.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: