Суд дозволив арештувати двох міністрів часів Януковича, які погодили "Харківські угоди"

36_main
Фото з відкритих джерел.

Суд дозволив арештувати екс-міністра закордонних справ Костянтина Грищенка та екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича, які брали участь у погодженні «Харківських угод».

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

У квітні 2010 року Грищенко та Лавринович у змові з тодішнім президентом України Віктором Януковичем та премʼєр-міністром Миколою Азаровим діючи на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, в порушення Конституції України, Закону України «Про міжнародні договори України», без фактичного розгляду проєкту Угоди між Україною та російською федерацією з питань перебування чорноморського флоту рф на території нашої держави заінтересованими органами та проведення обов’язкової правової експертизи, погодили її без зауважень.

Внаслідок таких дій у квітні 2010 року було підписано та ратифіковано Угоду, якою на 25 років продовжено строк перебування чорноморського флоту рф на території України.

Це створило сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння чорноморського флоту російської федерації, а також його збільшення на території АР Крим та міста Севастополя, замість виведення з України.

Наразі підозрювані переховуються за кордоном. Вказане рішення суду надає можливість стороні обвинувачення ініціювати процедуру їх екстрадиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: