Відверто бреше в очі народу: в ISW пояснили, як насправді проводить мобілізацію путін

image (3)

Попри заяви владіміра путіна та сергія шойгу, що у росії мобілізують лише чоловіків з військовим досвідом, насправді ситуація має інший вигляд.

Як заявили фахівці американського інституту вивчення війни, окремі керівники суб'єктів федерації визнали, що мобілізували технічно непридатних громадян.

А 24 вересня інсайдер російського ЗМІ заявив, що офіційні особи міністерства оборони росії особисто винесли догану військовим комісарам за:

  • недбалість у проведенні мобілізації,
  • надсилання повісток "надлишково" та всупереч чітким вказівкам міноборони щодо пільг за віком, інвалідність або інші обмежувальні фактори.

"Відповідальність за часткову мобілізацію виглядає розділеною та складною, що, можливо, сприяє плутанині, дезорганізації та порушенням зобов'язань шойгу щодо винятків", – зазначили в інституті вивчення війни.

Так, мобілізаційний указ визначає, що суб'єкти росії несуть відповідальність за проведення мобілізації, а міноборони встановлює квоти та терміни їх виконання. Однак військові комісари, швидше за все, працюють на глав суб'єктів федерації, а не безпосередньо на міноборони, що робить обох відповідальними за мобілізацію та створює можливий розрив між ними та російським міністерством.

"Військові комісари загалом діють так, ніби вони отримали наказ віддати перевагу доставці тіл до навчальних центрів, а не дотриманню вказівок шойгу", – додали фахівці.

21 вересня шойгу рішуче повторив, що мобілізація є частковою і покладатиметься лише на тих, хто вже є в запасі та має бойовий досвід і військовий досвід, але військові комісари не виконали вказівки шойгу практично з самого початку наказу про мобілізацію.

"Постійні повідомлення військових комісарів про хаотичну роздачу мобілізаційних повісток свідчать про те, що вони відчувають значний тиск з метою якнайшвидшого проведення мобілізації", – мовиться у звіті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: