Україна повністю заборонила експорт товарів із рф

санкції
Фото з відкритих джерел.

Кабінет міністрів України ухвалив постанову про заборону вивезення товарів з України на митну територію рф.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 27 вересня, повідомляє Міністерство економіки.

Ця постанова передбачає заборону вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торговельною державою або країною призначення, яких є росія. Постанова буде діяти до дня припинення або скасування воєнного стану та припинення застосування рф недружніх дій проти України.

Перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко пояснила, що з початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Але тепер це закріплено й на правовому рівні.

За прогнозами уряду, це рішення не матиме негативних економічних наслідків. За даними статистики, з березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію рф становив лише 4,2 мільйона доларів. Переважно це була продукція з чорних металів на 4,189 мільйона доларів і хімічна продукція на 57,2 тисячі доларів.

Для порівняння: тільки в січні 2022 року українські підприємства експортували до рф товари на 250 мільйонів доларів.

Крім того, ембарго на експорт допоможе українським компаніям, які мали контрактні зобов’язання перед суб’єктами рф, установити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони зможуть сконцентрувати активність на інших ринках, додали в Мінекономіки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: